Dodaj ogłoszenie o pracy


BiLog – baza wyników projektów badawczych

W Instytucie Logistyki i Magazynowania powstał nowy, ciekawy projekt pod nazwą - BiLog, którego celem jest dostarczenie środowisku naukowemu narzędzia pozwalającego na prezentowanie wyników prac naukowych i badawczych, z uwzględnieniem osiągniętych rezultatów oraz potencjału innowacyjnego i wdrożeniowego.

Od kilku lat obserwuje się dynamiczny wzrost liczby ośrodków akademickich i badawczych a także pracowników nauki, zajmujących się badaniami w szeroko rozumianym obszarze logistyki. Wiedza o rozwiązaniach logistycznych jest dziś niestety rozproszona i – z tego powodu - trudno dostępna. Dlatego powstała idea stworzenia w ramach projektu BiLog, czyli baza wyników projektów badawczych i rozwojowych z obszaru logistyki. Twórcy mają nadzieję, że takie internetowe narzędzie będzie atrakcyjne nie tylko z naukowego punktu widzenia, ale również tworzy warunki do komercjalizacji wyników badań i odpowiada na zapotrzebowanie ze strony przedsiębiorstw na innowacyjne rozwiązania logistyczne.

W bazie znajdują się uporządkowane informacje na temat wyników różnych typów prac, m.in. grantów badawczych, projektów rozwojowych, projektów celowych, prac habilitacyjnych, doktorskich, magisterskich, licencjackich/inżynierskich, projektów badawczych, programów UE. Baza obejmuje również wyniki tych prac (np. projekty organizacyjne, modele symulacyjne, aplikacje informatyczne, patenty).

BiLog dostępny jest pod adresem: www.logistyka.net.pl/bilog/

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.