Dodaj ogłoszenie o pracy


II etap Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej już za nami

W ubiegły piątek, tj. 5 grudnia w jedenastu miastach odbył się II etap Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej. Ponad pół tysiąca uczniów szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski walczyło o udział w finale konkursu wiedzy logistycznej, organizowanego przez Wyższą Szkołę Logistyki w Poznaniu.

Hasłem przewodnim tegorocznej olimpiady jest „gospodarka zapasami” i większość z 25 testowych pytań dotyczyła właśnie tego zagadnienia. Olimpijczycy obliczali zapas zabezpieczający, określali rotację zapasów czy prognozowali popyt. Mieli 75 minut, aby znaleźć prawidłowe odpowiedzi i utorować sobie drogę do wielkiego finału. W tegorocznej edycji olimpiady wzięło udział 7429 uczniów z 285 szkół. Po październikowych szkolnych eliminacjach, w drugim etapie znalazło się 515 uczestników. Pod koniec grudnia znany będzie finałowy skład - około 50 najzdolniejszych młodych logistyków w Polsce.

- Każdy etap olimpiady to wyższy poziom trudności zadań. W finale spotkamy się z elitą adeptów logistyki, którzy walczyć będą o cenne nagrody – między innymi praktyki i staże w wiodących przedsiębiorstwach logistycznych – mówi Alicja Gruszczyńska, rzecznik prasowy WSL. Rozwój młodych talentów, z prawdziwą przyjemnością obserwują nie tylko organizatorzy, nauczyciele czy rodzice olimpijczyków, ale także ich potencjalni pracodawcy, co roku licznie wspierający przedsięwzięcie.

Trzeci, ostatni etap Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej odbędzie się tradycyjnie w Poznaniu, w siedzibie Wyższej Szkoły Logistyki, 6 marca 2015 r. Uroczyste ogłoszenie wyników i wręczenie nagród nastąpi 17 kwietnia 2015 r. Ogólnopolska Olimpiada Logistyczna jest organizowana przez Wyższą Szkołę Logistyki od 2008 roku. Jest jedynym w Polsce turniejem tematycznym z dziedziny logistyki, którego laureaci i finaliści są zwolnieni z etapu pisemnego egzaminu  zawodowego. Honorowym Patronem olimpiady jest Minister Edukacji Narodowej. Partnerem Merytorycznym jest Instytut Logistyki i Magazynowania oraz Polskie Towarzystwo Logistyczne. Organizację olimpiady i promocję młodych talentów co roku wspierają sponsorzy. Złotymi Sponsorami VII Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej są: Dachser, DPD Polska, STILL Polska, TimoCom Soft- und Hardware GmbH oraz Transics International. Sponsorzy Srebrni to: DB Schenker, JAS-FBG i Polski Komitet Narodowy EPAL.

Patronat medialny nad olimpiadą objął portal Pracujwlogistyce.pl.

(red)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.