Dodaj ogłoszenie o pracy


„Jak mierzyć efektywność łańcucha dostaw” – nowa książka

dr Rafał Tarasewicz jest autorem książki pt. „Jak mierzyć efektywność łańcuchów dostaw?”, która właśnie trafiła do sprzedaży. – Książka jest skierowana w dużej mierze do praktyków biznesu. Zarządzający przedsiębiorstwami znajdą w niej wiele informacji, które pozwolą ich firmom na rozwój i stworzenie przewagi konkurencyjnej – mówi dr Tarasewicz. – Taką przewagę mogą osiągnąć dzięki zwiększaniu efektywności łańcuchów dostaw. Właśnie łańcuchy dostaw mają kluczowe znaczenie dla sukcesu dzisiejszych organizacji – bo obecnie to całe łańcuchy, a nie pojedyncze firmy, rywalizują ze sobą na globalnych rynkach – przekonuje autor.
W swojej książce Rafał Tarasewicz prezentuje klasyczne i nowatorskie metody pomiaru (m.in. wykorzystywane przez liderów światowego biznesu), proponuje także autorskie podejście do systemu pomiaru w zarządzaniu łańcuchem dostaw. Omawia ponadto wyniki badań, obrazujące podejście do pomiaru w polskich realiach.

Rafał Tarasewicz uzyskał stopień doktora uzyskał w Kolegium Nauk o Przedsiębiorstwie Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. W swojej pracy naukowo-badawczej koncentruje się na nowoczesnych koncepcjach zarządzania, zarządzaniu łańcuchem dostaw, efektywności przedsiębiorstw i łańcuchów dostaw, logistyce, outsourcingu oraz najlepszych praktykach biznesowych. Interesuje się także rozwojem rynku internetowego zarówno w Polsce, jak i na świecie. Jest autorem licznych publikacji naukowych oraz wykładowcą akademickim. Od wielu lat związany jest z branżą TSL, obecnie pełni funkcję Dyrektora ds. Efektywności Biznesu w DB Schenker Logistics. Dzięki temu w swoich publikacjach łączy zagadnienia teoretyczne z praktyką pomiaru efektywności łańcuchów dostaw.

Książkę dr Tarasewicza wydała Oficyna Wydawnicza Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Bardziej szczegółowe informacje na temat publikacji znajdują się na stronie: www.pomiarefektywnosci.pl.

(red)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.