Dodaj ogłoszenie o pracy


Magazyn przyszłości – konkurs firmy Promag dla studentów

Spółka Promag buduje  w Poznaniu obiekt dydaktyczny, który w przyszłości posłuży do wsparcia kasztłcenia przyszłych logistyków. Będą się tam odbywać wizyty studyjne, konferencje i zajęcia dydaktyczne. Marzeniem firmy jest, aby w nowopowstającym obiekcie znajdowało się centrum edukacji logistycznej, którego sercem będzie nowoczesna ekspozycja systemów składowania, transportu wewnętrznego oraz innych urządzeń spotykanych w magazynach pod nazwą „Magazyn przyszłości”.
W związku z tym projektem, firma we współpracy z Uniwersytetem Artystycznym w Poznaniu ogłosiła konkurs dla studentów kierunków projektowych. Przedmiotem konkursu jest zaprojektowanie urządzeń wyposażenia magazynu, które mogą być odzwierciedleniem tego, co czeka nas w bliższej lub dalszej przyszłości. Futurystyczne wizje niekoniecznie muszą być możliwe do zrealizowania przy obecnym stanie techniki, liczy się pomysł i oryginalność. Najlepsze projekty zostaną nagrodzone oraz staną się częścią ekspozycji „Magazyn przyszłości”.

Konkurs prowadzony jest od dnia 1.12.2014r. do dnia 31.03.2015. Chęć udziału należy zgłosić za pomocą formularza na stronie www.promag.pl do 31.12.2014r. Konkurs skierowany jest do studentów i absolwentów kierunków projektowych dowolnych uczelni wyższych. Przedmiotem konkursu jest przygotowanie koncepcji produktu przyszłości, który może być wykorzystywany w przyszłości w procesach magazynowych,  w szczególności do składowania produktów lub ich transportowania w magazynach. Produkt przyszłości nie musi być produktem wykonalnym przy obecnym stanie wiedzy technicznej. Może być to również projekt produktu, który obecnie nie istnieje, ale który może znaleźć zastosowanie w magazynie przyszłości. Produkt przyszłości należy przygotować dla jednej z poniższych grup asortymentowych:
o   wózki widłowe
o   wózki ręczne
o   systemy składowania (regały)
o   systemy transportu pionowego (przenośniki)
o   doki przeładunkowe
o   systemy transportu pionowego i poziomego (żurawie, suwnice, wciągarki)
o   owijarki
Najlepsze prace zostaną wyłonione przez Jury, w skład którego wejdą przedstawiciele Promag S.A. oraz UAP. Nagrodą za pierwsze miejsce będzie Apple iPad Mini 3 natomiast za drugie i trzecie miejsce laureaci otrzymają tablety Samsung Galaxy Tab 4. Wręczenie nagród nastąpi podczas uroczystego otwarcia „Magazynu przyszłości”, gdzie na powierzchni 800 mkw. będzie znajdowała się ekspozycja łącząca realne, namacalne produkty z ich przyszłościową wizją przedstawioną za pomocą najnowszych dostępnych urządzeń i rozwiązań multimedialnych. Centrum wystawienniczo-edukacyjne „Magazyn przyszłości” będzie dostępne dla uczniów i studentów kierunków logistycznych.

(źr. Pormag)

 

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.