Dodaj ogłoszenie o pracy


Linie TNT Airways przechodzą na elektroniczną dokumentacją

TNT Airways, linie lotnicze jednej z największych firm kurierskich świata - TNT, wprowadzają elektroniczną dokumentację. Do końca roku tablety całkowicie zastąpią dokumenty papierowe.



Każdy z 274 pilotów TNT Airways otrzymał tablet. Kokpity maszyn zmodyfikowano pod kątem optymalnego użytkowania tego sprzętu w każdej fazie lotu, w tym podczas startu i lądowania. Od 1 stycznia 2015 piloci wyłącznie w ten sposób będą korzystali z instrukcji czy map nawigacyjnych. Każdy tablet zastąpi 50 kg instrukcji i materiałów, towarzyszących załodze w każdym rejsie. Łatwiejszy będzie proces aktualizacji dokumentacji lotu: zarządzany centralnie, niezależnie od miejsca pobytu załogi. Monitorowanie wymogów bezpieczeństwa i przesyłu danych zapewnia specjalne oprogramowanie Mobile Device Management, wdrożone przez TNT.

Zmiany obejmą całą flotę TNT Airways: 50 maszyn (w tym samoloty Boeing 747, Boeing 777, Boeing 737, British Aerospace 146). Belgijski Urząd Lotnictwa Cywilnego zezwolił na wykorzystanie tabletów iPad Air w charakterze systemu elektronicznej dokumentacji pokładowej. Zgodę poprzedził 6-miesięczny okres testowania rozwiązania pod kątem wymogów bezpieczeństwa.

(źr. TNT)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.