Dodaj ogłoszenie o pracy


TNT uruchamia nowe połączenia lotnicze do Niemiec

TNT poinformowało o nowej inwestycji – budowie międzynarodowego magazynu w Eindhoven oraz uruchomieniu nowego połączenia lotniczego do Hanoweru. To element strategii firmy, obejmującej rozwijanie europejskiej sieci połączeń, zwiększanie efektywności operacyjnej oraz podwyższanie jakości usług.  
Nowy magazyn o powierzchni 6,35 tys. mkw. w Eindhoven zastąpi obecnie wynajmowany, mniejszy obiekt w tym mieście. Zakończenie budowy przewidziano na czerwiec 2015. Obiekt będzie wyposażony w nowoczesny system sortowania i załadunku oraz 99 doków dla samochodów dostawczych i ciężarowych. Nowy magazyn zwiększy efektywność operacji, przepustowość sieci oraz poprawi warunki pracy 250 pracowników. Dzięki inwestycji TNT będzie mogło obsłużyć większe ilości przesyłek i frachtu w północno-zachodniej Europie. Magazyn będzie w szczególności obsługiwał firmy z branży zaawansowanych technologii.
Inwestycja i nowe połączenie lotnicze jest wynikiem intensyfikacji działań na największym w Europie rynku dostaw ekspresowych - w Niemczech. Dziś firma operuje tu pięcioma połączeniami lotniczymi tygodniowo, łączącymi Hanower z międzynarodowym lotniczym centrum przeładunkowym TNT w Liege (Belgia), a także Billund (Dania) i Oslo (Norwegia). Loty obsługują maszyny Boeing 737-400.
Hanower, największe lotnisko Dolnej Saksonii, to dogodna lokalizacja do obsługi północnych Niemiec, w tym Hamburga, Bremy oraz Magdeburga. Codzienne nocne loty z Liege do portu Hanower Langenhagen umożliwiają dostawę pilnych przesyłek do regionu przed godziną 9.00 rano. Po przeładunku, samolot wyrusza do Danii. Maszyna z Hanoweru do Liege (startująca z Oslo) opuszcza niemieckie lotnisko każdej nocy, co pozwala na późne załadunki towaru z północnych Niemiec oraz dostawę do całej Europy kolejnego dnia.

(źr. TNT)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.