Dodaj ogłoszenie o pracy


OMEGA Pilzno wyróżnione Podkarpacką Nagrodą Gospodarczą

Centrum Promocji Biznesu przy współpracy z Wojewodą Podkarpackim i Marszałkiem Województwa Podkarpackiego wyróżnili Grupę OMEGA Pilzno - Podkarpacką Nagrodą Gospodarczą. OMEGA Pilzno nagrodzono w kategorii „Najlepsze usługi” za Logistykę Magazynową.
Podczas Gali XIII edycji konkursu „Podkarpacka Nagroda Gospodarcza" w dniu 4 listopada z rąk Marszałka Województwa Podkarpackiego Władysława Ortyla oraz Wicewojewody Małgorzaty Chomycz-Śmigielskiej, Paweł Skotniczny, dyrektor Podkarpackiego Parku Logistycznego odebrał nagrodę oraz statuetkę dla Grupy OMEGA Pilzno, którą przyznano za Logistykę Magazynową w kategorii „Najlepsze usługi”. Natomiast dyplom dla wchodzącej w skład Grupy Spółki PP PKS Sp. z o. o. odebrała Prezes Katarzyna Godawska. - Przyznane nagrody to efekt wspólnej, zintegrowanej pracy całego zespołu. Pracy na najwyższym poziomie, dlatego w imieniu Zarządu Grupy OMEGA Pilzno pragnę pogratulować wszystkim naszym pracownikom - mówi Katarzyna Godawska, prezes PP PKS Sp. z o.o.
Celem konkursu „Podkarpacka Nagroda Gospodarcza" jest wyłonienie grupy najlepszych i najaktywniejszych gospodarczo firm naszego regionu, które dzięki osiąganym wynikom w prowadzonej działalności są lub mogą stać się wzorem dla innych. To również promowanie rozwoju gospodarczego województwa poprzez prezentację firm o najbardziej pożądanym wizerunku gospodarczym. Już samo uczestnictwo w konkursie to nobilitacja dla każdego z uczestników poprzez znalezienie się w gronie najdynamiczniejszych i najlepiej rozwijających się przedsiębiorstw Podkarpacia.

(źr. OMEGA Pilzno)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.