Dodaj ogłoszenie o pracy


"Cape to Cape" – rekord świata z udziałem Kuehne + Nagel

Przy wsparciu logistycznym firmy Kuehne + Nagel, znani rekordziści - kierowca off-road - Rainer Zietlow i jego koledzy z zespołu - Mariusz Biela i Matthias Prillwitz, osiągnęli nowy rekord świata: jadąc od Nordkapp w Norwegii, do Cape Agulhas, najbardziej wysuniętego na południe punktu w Afryce w ciągu 21 dni.



Wyścig Zespołu Zietlow przebiegał w kierunku z północy na południe po Europie i wzdłuż całego kontynentu afrykańskiego przez kraje we wschodniej Afryce. Zaczynając podróż z Nordkapp, najbardziej wysuniętego na północ punktu Europy w Norwegii, 21 września 2014 roku,  zespół jechał przez 19 krajów, co równa się dystansowi 17 tys. kilometrów. Na środkowym etapie podróży, Zieltlow zaliczył niespodziewany postój przez wypadek w Tanzanii. Po natychmiastowej reakcji ekspertów Kuehne + Nagel, którzy zgromadzili części zamienne w Europie i wysłali do wschodniej Afryki, można było rozpocząć naprawę w połowie zniszczonego auta.  Dzięki wsparciu firmy w Tanzanii, procesy celne zostały zakończone z minimalnym opóźnieniem. Team Zietlow w końcu dotarł do celu w około 21 dni, bijąc stary rekord o 6 dni. Gdyby nie wypadek czas podróży wyniósłby zaledwie 8 dni, 10 godzin i 26 minut.
Podczas całego wyścigu firma Kuehne + Nagel obsługiwała wszystkie wymagania logistyczne dla Zietlowa i jego zespołu. Specjaliści usług logistycznych z hub'u lotniczego we Frankfurcie w Niemczech, nie tylko zorganizowali wyjątkowy transport lotniczy samolotem Antonow, ale również usługę morską aby przetransportować specjalnie wyposażony pojazd VW Touareg i jego pasażerów z Turcji do Egiptu. Ponadto Kuehne + Nagel zarządzał synchronizacją przejść granicznych, przy współpracy z ambasadami, organami regulacyjnymi i celnymi, aby uniknąć opóźnień i zapewnić zespołowi możliwość ukończenia trasy w rekordowym czasie.
- Przez całą rekordową podróż firma Kuehne + Nagel była zawsze niezawodnym i kompetentnym partnerem, zwłaszcza w czasie awaryjnej sytuacji w Tanzanii. To mogło silnie zagrozić próbie pobicia naszego rekordu świata, gdyby nie ich szybka reakcja oraz globalna i lokalna wiedza. Bez ich pomocy mogliśmy nie ukończyć naszego rekordowego wyścigu – powiedział trzykrotny zdobywca Światowego Rekordu Guinnessa, Rainer Zietlow.
(źr. Kuehne + Nagel)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.