Dodaj ogłoszenie o pracy


TNT dostawcą przesyłek z odzieżą MEXX

TNT, zdobyło dwuletni kontrakt na obsługę sieci odzieżowej Mexx. Obsługa obejmie transporty prototypów ubiorów (wzorów, służących zweryfikowaniu wizji projektanta podczas produkcji). Przesyłki będą odbierane od dostawców marki Mexx w Azji i na Bliskim Wschodzie i doręczane do siedziby TNT w Amsterdamie.

Firma jest również odpowiedzialne za transport próbek sprzedażowych z Azji do głównego centrum dystrybucji Mexx w holenderskim Voorschoten. Firma zapewnia doręczenia do centrów ekspozycyjnych w Europie, gdzie wzory są prezentowane reprezentantom sieci detalicznej. Wśród najważniejszych odbiorców są Niemcy, Francja, Belgia oraz państwa skandynawskie. W transportach wewnątrz kontynentu TNT korzysta ze swej Europejskiej Sieci Drogowej.

Wiarygodność, krótkie terminy dostaw, sprawdzone rozwiązania w zakresie logistyki zwrotów, a także szerokie portfolio usług z gwarantowanym terminem doręczenia – w oparciu o te kryteria Mexx zadecydował o wyborze TNT.

(źr. TNT)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.