Dodaj ogłoszenie o pracy


GEFCO buduje nowy terminal lotniczy

Grupa GEFCO, poinformowała o nowej inwestycji w nowy terminal przeładunkowy zlokalizowany na lotnisku we Frankfurcie, w Niemczech rozwijając tym samym swoją sieć transportu międzynarodowego obejmującą 80 centrów logistycznych na całym świecie. Nowy obiekt posłuży do zbudowania sieci multimodalnych rozwiązań logistycznych dedykowanych klientom przemysłowym.
Nowy lotniczy terminal przeładunkowy przy międzynarodowym lotnisku we Frankfurcie umożliwi klientom korzystanie z usług wielu linii lotniczych obsługujących liczne trasy – od lat Frankfurt znajduje się pośród największych europejskich lotnisk specjalizujących się we frachcie lotniczym. Towary pochodzące z całego świata transportowane drogą powietrzną są tu przygotowywane i odbierane, a następnie przesyłane do miejsc docelowych, zlokalizowanych między innymi w Niemczech i Europie Wschodniej, jak również w pozostałych częściach świata. Terminal we Frankfurcie dysponuje połączeniem lotniczym, kolejowym i drogowym. Jest usytuowany centralnie i połączony z nowoczesną infrastrukturą.
GEFCO oferuje we Frankfurcie dodatkowe usługi, takie jak dokonywanie formalności celnych, a także spersonalizowane rozwiązania dla klientów specjalizujących się w różnych branżach: motoryzacja, przemysł, zdrowie, dobra konsumpcyjne i handel detaliczny. Oferuje również usługę „High & Heavy”, obejmującą transport ciężkich i wielkogabarytowych ładunków.
Działalność Grupy GEFCO opiera się na jednym interfejsie IT obsługującym setki kierunków umożliwiając śledzenie przepływów w czasie rzeczywistym. Jedna trzecia inwestycji GEFCO przeznaczana jest na systemy informatyczne, które pomagają dostarczać klientom kluczowe informacje dotyczące ich działalności  - m.in. przepływów, doręczeń oraz statusów przesyłek.

(źr. GEFCO)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.