Dodaj ogłoszenie o pracy


Sodexo użyje dronów SDX do monitorowania parków logistycznych

Bezzałogowy statek powietrzny – dorn SDX, będzie inspektorem firmy Sodexo, która użyje tych urządzeń do obsługi parków logistycznych i obiektów przemysłowych.

DRON SDX to rozwiązanie, które może zrewolucjonizować szybkość i precyzyjność wielu codziennych zadań realizowanych na rzecz operatorów logistycznych i deweloperów powierzchni  magazynowych, które świadczy Sodexo. Dzięki Dronowi SDX przy stosunkowo niewielkich nakładach finansowych możliwe jest szybkie i precyzyjne zebranie informacji z trudnodostępnych miejsc, sprawdzenie wielu tysięcy metrów pokryć dachowych, przepustowości parkingów oraz dróg wjazdowych i wyjazdowych. A to nie jedyne zastosowania bezzałogowca. Urządzenie pozwala na bezproblemowe inspekcje szczelności świetlików dachowych i oceny techniczne elewacji rozległych budynków bez konieczności rozstawiania ciężkiego sprzętu. Dzięki dodatkowemu wyposażeniu, np. w czujniki podczerwieni, doskonale sprawdza się także jako narzędzie do wykrywania strat ciepła budynków. DRON SDX pozwala również na sporządzanie dokumentacji fotograficznej niezbędnej do oceny potencjalnych lokalizacji oraz monitorowanie rozległych obszarów peryferyjnych. Bezzałogowiec jest także doskonałym uzupełnieniem statycznych kamer bezpieczeństwa, może również zastąpić lub wspomóc pieszy i mobilny patrol w parkach logistycznych. Monitorowanie na żywo całego terenu za pomocą drona to nie tylko możliwość szybkiego oraz przemyślanego reagowania, ale także znaczne obniżenie kosztów związanych z ochroną parku.
Co może Dron SDX?
Zasięg do 1000 metrów, niewielkie wymiary, niskie koszty realizacji lotu oraz wydajność pozwalająca na 12 minut pracy na jednym akumulatorze to jedynie kilka z wielu zalet najnowszego urządzenia - drona SDX. Bezzałogowiec, charakteryzuje się szybkim czasem przygotowania do startu, możliwością stabilnego pozostawania w jednym miejscu w powietrzu oraz wykonywania zadań nawet przy dużym wietrze sięgającym 36 km/h, a także niskich i wysokich temperaturach.
Rama powietrznego statku Sodexo, wykonana z włókna węglowego oraz rurek z tkaniny węglowej 3K, waży mniej niż 600 g, a rozpiętość jej skrzydeł sięga 70 centymetrów. Dzięki niezwykle precyzyjnemu wykonaniu oraz zastosowaniu wysokiej jakości elementów montażowych - aluminium oraz odlewów z duraluminium – cała konstrukcja charakteryzuje się niezwykłą surowością, brakiem łamliwych łączników z tworzywa oraz małą liczbą drobnych elementów. Rama posiada sporą elastyczność i pozwala Dronowi SDX na odbijanie się od przeszkód terenowych np. stalowych konstrukcji, drzwi, gzymsów czy ścian. Sztywne i wytrzymałe podwozie umożliwia bardzo dobrą stabilizację nawet przy bardzo szybkich drganiach modelu, co jest istotne np. przy wykonywaniu dokumentacji fotograficznej.
Dron SDX sterowany drogą radiową, lekki i niewielki sprzęt, może być używany wszędzie tam, gdzie trudno dotrzeć, lub tam, gdzie obecnie stosowane są śmigłowce, rusztowania, wysięgniki czy drabiny. Jest zdecydowanie tańszy w eksploatacji, obniża ryzyko pracy w trudnych i niebezpiecznych warunkach, a do jego obsługi wystarczy tylko jeden operator.

(źr. Sodexo)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.