Dodaj ogłoszenie o pracy


250 miejsc pracy w centrum logistycznym Żabka Polska pod Gdańskiem

Żabka Polska zaoferuje blisko 250 miejsc pracy w nowo wybudowanym centrum logistycznym w Pruszczu Gdańskim. Dla mieszkańców Trójmiasta czeka praca na stanowiskach takich jak m.in.: kierownik magazynu, transportu, magazynier czy operator wózków widłowych. Rekrutacja rusza na przełomie 2014/2015 roku.

Żabka Polska jest właścicielem największej w kraju sieci sklepów typu convenience Żabka, a także sieci supermarketów Freshmarket, liczących obecnie łącznie 3800 placówek. W związku z dynamicznym rozwojem firma planuje uruchomienie kolejnego centrum logistycznego, którego otwarcie przewidziane jest na kwiecień przyszłego roku. Centrum logistyczne w Pruszczu Gdańskim jest już czwartym obiektem tego typu. Pozostałe mieszczą się w Plewiskach (k. Poznania), Tychach oraz Nadarzynie (k. Warszawy). Stanowiska, na jakie poszukiwani będą przyszli pracownicy to między innymi: kierownik magazynu, transportu, a także specjalista do spraw logistyki. Żabka Polska zapewni miejsca pracy dla magazynierów, operatorów wózków widłowych i 100. pracowników kompletacji. Oprócz nich, szansę na znalezienie miejsca zatrudnienia mają także koordynatorzy obszarów IT, bezpieczeństwa i nadzoru, chłodni i mroźni, akcyzy, zwrotów oraz załadunków. Niemal 20 osób otrzyma pracę w obszarze rozliczeń regionalnych.
- Konsekwentnie inwestujemy w rozwój naszego systemu logistycznego, otwierając kolejne centra dystrybucyjne oraz wprowadzając najnowocześniejsze rozwiązania w łańcuchu dostaw, dzięki czemu jesteśmy obecnie jedną z najdynamiczniej rozwijających się firm w Polsce. Oferujemy stabilne warunki zatrudnienia oraz możliwość rozwoju kariery w nowoczesnej firmie handlowej – mówi Julio Duarte, Wiceprezes spółki Żabka Polska.
Całkowita powierzchnia centrum logistycznego wynosi 28 tysięcy m2. Powierzchnia magazynowa zajmuje 26 tysięcy m2. Pozostała przestrzeń zostanie zaaranżowana na powierzchnie biurowe.

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.