Dodaj ogłoszenie o pracy


Kuehne + Nagel operatorem logistycznym LOT AMS

Kuehne + Nagel będzie zarządzał łańcuchem dostaw firmy LOT AMS, dostawcy produktów i usług związanych z obsługą techniczną samolotów.

Zgodnie z umową, Kuehne + Nagel będzie organizować dla LOT AMS logistykę „door-to-door” w zakresie importu i exportu towarów z obszaru Europy, Azji oraz Ameryki Północnej i Południowej. Przewożonymi towarami będą części i sprzęt dla lotnictwa cywilnego z wykorzystaniem usług transportu lotniczego i drogowego, włączając w to przesyłki ekspresowe AOG, niebezpieczne DGR oraz ponadgabarytowe. Zarządzanie łańcuchem dostaw obejmuje również pełen zakres usług związanych z odprawami celnymi  z zastosowaniem różnych procedur celnych.

Używając dopasowanego do obsługi klienta systemu KN Login, pracownicy LOT AMS mogą śledzić zarówno trasy poszczególnych partii towarów jak i pojedynczych części zamiennych. Nieodzownymi korzyściami są możliwości generowania raportów on-line dotyczących statusu dostawy, śledzenia trasy przesyłki w czasie rzeczywistym oraz sprawdzanie dokumentacji dostawców, co jest szczególnie istotne przy dostawach wielopozycyjnych. W rezultacie łańcuch dostaw jest wydajniejszy, a przesyłki sprawnie i terminowo dostarczane do odbiorcy.

(źr. Kuehne + Nagel)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.