Dodaj ogłoszenie o pracy


CEVA otwiera Europejskie Centrum Doskonałości Logistycznej

CEVA Logistics, ogłosiła otwarcie swojego pierwszego Centrum Doskonałości Logistycznej (Center of Logistics Excellence) w Europie. Zlokalizowane w Ashby de la Zouch w Wielkiej Brytanii nowo otwarte Centrum CEVA jest trzecim z kolei po Centrach w  Jacksonville i Singapurze. Centra prezentują innowacje „prawdziwej, codziennej” logistyki od optymalizacji łańcucha dostaw i zwiększonej widoczności, poprzez zintegrowane usługi i rozwiązania technologiczne do zwiększenia efektywności łańcucha dostaw.

Europejskie Centrum Doskonałości Logistycznej CEVA planuje wykorzystać do zbudowania silnego ośrodka wiedzy w Europie, rozwoju talentów zarządzania łańcuchem dostaw, a także oferowania najlepszych w swojej klasie technologii i rozwiązań łańcucha dostaw w celu dalszego wzmacniania swojej obecności w regionie. CEVA ma również zamiar kształcić i inspirować kolejne pokolenie logistyków z całej Europy poprzez wykorzystanie Centrum do pokazania skali i szerokiego zakresu logistyki oraz promowania swojego wachlarza praktyk, staży oraz programów dla absolwentów. Wybudowanie i zaprojektowanie Europejskiego Centrum Doskonałości Logistycznej miało na celu zabranie odwiedzających w podróż do świata logistyki, którą oferuje firma CEVA, w tym: logistyki dostaw, magazynowania i dystrybucji, wsparcia produkcji, rozwiązań dostaw do odbiorcy końcowego oraz usług części zamiennych. Centrum promuje również dział logistyki eventów i wystaw CEVA, Showfreight, oraz system Doskonałości Operacyjnej firmy.
W ramach Centrum, firma skonstruowała przykładową przestrzeń magazynową, aby zademonstrować najnowszą technologię zarządzania magazynem oraz możliwości systemowe firmy i projektowe przestrzeni magazynowych. Pozwala zapoznać się z  pewnymi miernikami wyników według których działają nasze obiekty.

W skrócie, Centrum daje wyobrażenie o rozwiązaniach innowacyjnych CEVA:
•    Możliwości zintegrowanego łańcucha dostaw – przedstawienie zakresu możliwości zintegrowanego łańcucha dostaw ze studiami przypadku zintegrowanych rozwiązań dla klientów z różnych branż  
•    Innowacje i doskonałość operacyjna – spojrzenie na rozmieszczenie technologii w magazynie i zarządzanie transportem w celu bardziej efektywnego zasilania łańcuchów dostaw klientów oraz wykorzystanie Doskonałości Operacyjnej jako wyjątkowego czynnika różnicującego, dającego klientom przewagę konkurencyjną
•    Doświadczenie w projektowaniu magazynów oraz mierniki wyników – prezentacja wartości, jakich dostarcza zespół projektujący rozwiązania, by sprostać oczekiwaniom klienta, z przykładami faktycznego, dokonywanego przez działy operacyjne firmy, pomiaru poziomu wyników funkcjonującego rozwiązania
•    Wieże Kontrolne (Control Towers), CEVA Matrix® i organizacja łańcucha dostaw – pokazanie w jaki sposób sieć Globalnych Control Towers oraz technologia CEVA Matrix® umożliwiają efektywną koordynację nowoczesnych łańcuchów dostaw, w tym zarządzania dostawcami.

(źr. CEVA Logistics)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.