Dodaj ogłoszenie o pracy


Ponad 32 mln pasażerów przewiozły Koleje Mazowieckie

W pierwszym półroczu 2014 r. Koleje Mazowieckie przewiozły 32,16 mln podróżnych, co w porównaniu do analogicznego okresu ubiegłego roku stanowi wzrost o blisko milion (w całym 2013 r. spółka przewiozła 62,4 mln osób). Wynik ten daje powody do optymistycznych przewidywań co do liczby pasażerów na koniec bieżącego roku.

32,16 mln podróżnych na koniec pierwszego półrocza tego roku to bardzo dobry wynik, zwłaszcza w kontekście trwających od wielu miesięcy prac remontowych, prowadzonych przez zarządcę infrastruktury – PKP PLK. Wynik ten daje spółce 23,56 proc. udziału w rynku kolejowych przewozów pasażerskich. Tym samym Koleje Mazowieckie, jako przewoźnik regionalny, zajmują II miejsce w Polsce pod względem liczby przewiezionych podróżnych po Przewozach Regionalnych, świadczących przewozy w całym kraju. Zdecydowaną większość stanowili podróżni korzystający z biletów okresowych – 79,1 proc. Pozostali to osoby, które zakupiły bilety jednorazowe.

- Jeśli do końca tego roku lojalność naszych podróżnych utrzyma się na tym samym dobrym poziomie, to już dziś możemy mówić o kolejnym sukcesie spółki. Zdaję sobie sprawę, że wielu z naszych dotychczasowych klientów na pewien czas zrezygnowało z dojazdów pociągami Kolei Mazowieckich. I jest to zrozumiałe, jeśli wziąć pod uwagę utrudnienia, z którymi związane są
prace modernizacyjne, szczególnie na linii do Skierniewic. Mam nadzieję, że po zakończeniu remontów podróżni ci znów przesiądą się do naszych pociągów – powiedział Artur Radwan, prezes zarządu „Kolei Mazowieckich – KM”.

(źr. Koleje Mazowieckie - KM)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.