Dodaj ogłoszenie o pracy


UPS zainwestuje w Polsce 25 mln dolarów i stworzy 300 miejsc pracy

UPS planuje zainwestować w Polsce w dwa nowe obiekty o łącznej wartości 25 milionów USD. Pierwszy z nich to nowe centrum przeładunkowe oraz oddział UPS w Strykowie. Budowa nowego centrum, która rozpocznie się we wrześniu, to największy tego typu projekt firmy w Polsce. Drugą inwestycją będzie otwarcie w Łodzi drugiego na terenie Polski centrum obsługi procesów biznesowych (Global Business Services). Otwarcie obu obiektów planowane jest w pierwszej połowie 2015 roku,  a zatrudnienie znajdzie w nich docelowo łącznie ponad 300 osób.

- W tym roku Polska świętuje 25 lat wolności gospodarczej. Ten fakt wiele dla nas znaczy i cieszymy się, że możemy przyczynić się do dalszego rozwoju kraju realizując te dwie inwestycje. – powiedział Piotr Sitarek, dyrektor generalny UPS Polska. - Centralna lokalizacja nowego centrum przeładunkowego w Strykowie zapewni realizację jeszcze sprawniejszych i szybszych usług dla naszych klientów. Z kolei stworzenie nowego centrum GBS w Łodzi pozwoli nam na zwiększenie efektywności administracyjnej naszych działań w Europie i zaoferowanie nowych miejsc pracy polskiemu społeczeństwu.

Nowy obiekt w Strykowie będzie łączył w sobie funkcjonalność centrum przeładunkowego oraz oddziału dystrybucyjnego dla przesyłek o różnej wielkości, tak aby na bieżąco zaspokajać rosnące potrzeby rynku. Będzie on miał łączną powierzchnię prawie 13 tys. m kw., co stanowi równowartość dwóch boisk do piłki nożnej. Centrum zostanie wyposażone w najnowocześniejszą technologię, która pozwoli na sortowanie 15 tys. paczek na godzinę. Stryków pod Łodzią, został wybrany przez UPS ze względu na centralne położenie w Polsce oraz bliskość do wielu krajowych centrów biznesowych. Co więcej, miejsce to oferuje doskonałą infrastrukturę transportową, co pozwoli na dalsze udoskonalenie siatki połączeń UPS.

Centra obsługi procesów biznesowych (GBS) UPS zapewniają realizację międzynarodowych usług wspólnych, w tym z zakresu serwisów informacyjnych, obsługi klienta i księgowości. Już w 2006 roku firma UPS otworzyła swoje pierwsze centrum GBS we Wrocławiu, gdzie do chwili obecnej zatrudnienie znalazło aż 600 osób. Tym samym, po uruchomieniu działalności w łódzkim centrum, firma docelowo będzie zatrudniała w tych dwóch lokalizacjach łącznie ponad 900 osób.

- UPS jest dumny ze współpracy z Polską i z możliwości otwarcia drugiego centrum Global Business Services” – powiedział Larry Darrow, prezes UPS Global Business Services. - Przeprowadziliśmy dokładną analizę poszukując miejsca, w którym moglibyśmy rozszerzyć naszą obecność w Europie. Łódź okazała się idealnym wyborem. Cieszymy się na dalszą, przynoszącą wszystkim korzyści współpracę oraz dziękujemy Ministrowi Gospodarki, Prezydent Miasta Łodzi, Pani Hannie Zdanowskiej, oraz wielu innym polskim urzędnikom, którzy bardzo ciężko pracowali, aby nasz projekt w Łodzi urzeczywistnić”.
.
- Inwestycje firm zagranicznych są najlepszą rekomendacją dla Łodzi, jako idealnego miejsca do rozwoju biznesu”. – powiedziała Prezydent Miasta Łodzi, Hanna Zdanowska. - Potwierdzeniem  tego są dwa projekty ogłoszone przez firmę UPS.  Pozyskaliśmy firmę znaną  z wysokiej jakości usług i cenioną za standardy zarządzania. Obecność tak silnego partnera na łódzkim rynku jest dowodem właściwie realizowanej strategii i potwierdzeniem, że nasze miasto należy do najatrakcyjniejszych zarówno pod względem rozwoju nowoczesnych usług jak i branży logistycznej.

(źr. UPS)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.