Dodaj ogłoszenie o pracy


Kamerki samochodowe częściej stosowane w gronie małych i średnich firm

Sprzedaż kamerek samochodowych wzrosła znacząco w gronie małych i średnich firm w porównaniu z ubiegłym rokiem. Stosowane z lokalizatorami GPS, zapewniają małym i średnim przedsiębiorcom niedrogą i skuteczną kontrolę nad bezpieczeństwem firmowych samochodów oraz pracą ich kierowców – wylicza Spy Shop.

- To kontynuacja trendu, który obserwujemy od dłuższego czasu. Kamery samochodowe są niedrogie, a ich przydatność na drodze bardzo duża. Dlatego coraz więcej kierowców chce posiadać taki sprzęt w swoim aucie – mówi Paweł Wujcikowski z firmy Spy Shop. Zwiększyła się też sprzedaż samochodowych lokalizatorów GPS – aż o 133 proc.  w porównaniu z 2012 rokiem. Sporą grupę nabywców tego typu sprzętu stanowią przedsiębiorcy. Właściciele małych i średnich firm zauważyli, że korzystając z nowoczesnych rozwiązań mogą z łatwością kontrolować bezpieczeństwo floty, a także sprawdzać rzetelność zatrudnionych kierowców. - Dla firm sektora MŚP, których nie stać na zatrudnienie fleet managera oraz zakup rozbudowanych systemów monitoringu aut, to idealna, prosta w użytkowaniu alternatywa – tłumaczy Paweł Wujcikowski. Zdaniem ekspertów zajmujących się problematyką nadużyć pracowniczych, straty powodowane nielegalnym handlem służbowym paliwem lub nieautoryzowanym użytkowaniem samochodu, mogą wynieść nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych w skali miesiąca. Dla członków sektora MŚP to poważny problem. - Wielu przedsiębiorców, szczególnie tych z branży przewozowej, nie ma świadomości takich nieprawidłowości, dopóki nie zaczną one zagrażać finansom całej firmy – mówi jeden z wrocławskich detektywów, specjalista w zakresie przestępczości gospodarczej.

Rejestratory trasy
Rejestratory trasy dają właścicielom małych i średnich przedsiębiorstw pełną wiedzę na temat sposobu wykorzystania firmowych aut. Przedstawiają okoliczności stłuczek, pozwalają na sprawne przejście przez procedurę wypłaty odszkodowania, a także umożliwiają skuteczne dochodzenie swoich racji przed organami prawa. Ekspert firmy Spy Shop podkreśla jednak, że pracodawcy powinni informować pracowników o powodach instalacji kamer. W przeciwnym wypadku mogą ucierpieć nie tylko relacje wewnątrz firmy, ale też jej wizerunek. Funkcjonalność rejestratorów trasy wspierają samochodowe lokalizatory GPS. Te niewielkie, łatwe w instalacji urządzenia informują o prędkości poruszania się pojazdu, kierunku jazdy oraz miejscu, w którym znajduje się auto. Dzięki temu właściciele firm sektora MŚP mogą optymalizować czas pracy kierowców, sprawnie kontrolować wydatki na paliwo i usprawniać proces realizacji zleceń. Dodatkowo otrzymują możliwość szybkiej lokalizacji skradzionego pojazdu.
- Szerokie możliwości i prostota obsługi tych urządzeń sprawiają, że przedsiębiorca korzystający z jednego smartfona może kontrolować całą swoją flotę. Bez potrzeby stosowania skomplikowanych systemów lub korzystania z usług specjalistów z zewnątrz – mówi Paweł Wujcikowski.

(źr. za inf. SpyShop)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.