Dodaj ogłoszenie o pracy


CEVA Holdings LLC podała wyniki za drugi kwartał 2014 r.

Spółka CEVA Holdings LLC, jedna z globalnych firm zarządzających łańcuchem dostaw, które w swojej działalności nie opierają się na posiadaniu własnych środków trwałych, ogłosiła dziś wyniki za trzy miesiące zakończone 30 czerwca 2014 r.

Przychody w wysokości 1 978 mln dolarów zmniejszyły się o 4,2 proc. w drugim kwartale w porównaniu z kwotą 2 064 mln dolarów w tym samym okresie w roku ubiegłym. Zeszłoroczny wynik spowodowany był pomyślną rekapitalizacją dokonaną rok wcześniej oraz zakończeniem transakcji o niższych marżach. Przychody za drugi kwartał wzrosły sekwencyjnie o 6,1 proc., w stosunku do pierwszego kwartału.

Transport morski i lotniczy zgłosiły wzrost wolumenów eksportowych, zarówno w ujęciu sekwencyjnym, jak i „z roku na rok”. Wolumeny dotyczące połączeń oceanicznych wzrosły o 7 proc. w stosunku do ubiegłego roku, co oznacza, że spółka bardzo wcześnie odniosła sukces w sezonie przetargowym w 2014 r., znacznie przekraczając tempo wzrostu w branży. Wolumeny w transporcie lotniczych wzrosły o 1 proc. od ubiegłego roku, stabilizując się na koniec kwartału, dzięki wzrostowi wolumenów w czerwcu o 4 proc., utrzymującego się przez trzy tygodnie z rzędu.
Za drugi kwartał skorygowany wskaźnik EBITDA w wysokości 60 mln dolarów był wyższy o 40 proc. w stosunku do poprzedniego kwartału, a skorygowany wskaźnik EBITDA wyrażony jako procent przychodu wzrósł z 2,3 proc. do 3,0 proc., odzwierciedlając stałą tendencję do poprawy wyników w obszarze logistyki kontraktowej, a także zakończenie transakcji o niskich marżach. Wskaźnik EBITDA był o 25 proc. niższy niż w tym samym okresie w poprzednim roku, ponieważ na przychody w obszarze zarządzania frachtem miały wpływ niskie stawki na rynku. Jednakże spółka CEVA była w stanie utrzymać marże na przychodach netto w porównaniu z rokiem ubiegłym.

Pozyskiwanie przez spółkę nowych transakcji wzrosło o 31 proc. w stosunku do ubiegłego roku, co oznacza wzrost do kwoty 763 mln dolarów w porównaniu z 582 mln dolarów za ten sam okres w roku 2013. Inwestowanie przez CEVA w wewnętrzne zarządzanie przetargami, zarządzanie szlakami handlowymi oraz w sprzedaż poprzez przedstawicieli handlowych przyczyniło się do wzrostu poziomu pozyskiwania nowych transakcji w omawianym kwartale. CEVA przyśpiesza aktualnie realizację planów poprawy wydajności na zasadach porównawczych (ang. like-for-like basis), a w drugim półroczu spodziewa się zmniejszenia kosztów w różnych obszarach o ponad 5 proc.

(źr. CEVA Holdings)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.