Dodaj ogłoszenie o pracy


Optima stworzyła autorski program kształcenia spedytorów

Pracodawcy poszukują pracowników zazwyczaj z doświadczeniem zawodowym, zapominając o młodych ludziach, którzy po zakończeniu edukacji poszukują swojej pierwszej pracy. Optima wyszła naprzeciw ich potrzebom i stworzyła autorski program Akademia Spedytora, dedykowany pracownikom firmy stawiającym pierwsze kroki w branży TSL.

- Optima widzi potencjał w młodym pokoleniu, dlatego też chętnie w nie inwestuje. Osoby, które nie zdobyły doświadczenia w branży TSL, ale chcą podjąć pierwszą pracę w naszej firmie na stanowisku młodszego spedytora, mają możliwość jej podjęcia i uczestnictwa w Akademii Spedytora. Jest to autorski pro-gram dedykowany naszym pracownikom i ma na celu nauczenie ich od podstaw tajników tego zawodu – mówi Adriana Zielińska, HR manager w Optimie.

Optima daje szansę rozpoczęcia kariery w logistyce wszystkim tym, którzy kształcą się na kierunkach związanych z branżą TSL, ale nie jest to warunek konieczny. Najbardziej pożądane u kandydatów są chęć zdobywania wiedzy i zaangażowanie w wykonywane obowiązki. Akademia Spedytora ma za zadanie wprowadzić niedoświadczonych, ale ambitnych pracowników w zawód spedytora. - Projekt trwa miesiąc, najczęściej pierwszy miesiąc pracy uczestnika. Szkolenie prowadzone jest przez doświadczonych menedżerów naszej firmy, którzy doskonale wiedzą, jak kształcić początkujących w branży TSL, aby poradzili sobie w przyszłej pracy. Zwieńczeniem Akademii jest egzamin, podczas którego sprawdzana jest wiedza dotycząca zagadnień poruszanych w trakcie kursu. Wszyscy uczestnicy otrzymują certyfikat potwierdzający zdobycie unikatowej wiedzy, niezbędnej do wykonywania zawodu spedytora – mówi Paulina Karolik, trener Akademii Spedytora i manager Spedycji w Optimie.

Optima docenia młodych, inwestuje w nich i daje im szansę stawiania pierwszych kroków zawodowych w branży TSL. Tym samym daje przykład innym firmom, aby nie bały się zatrudniać niedoświadczonych pracowników. Odpowiednie przygotowanie ich do pełnienia nowych obowiązków może zaowocować pozyskaniem dobrych, oddanych pracowników na lata współpracy.
(źr. Optima)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.