Dodaj ogłoszenie o pracy


Grupa DSV podsumowuje I półroczu

Grupa DSV podsumowała wyniki finansowe po pierwszym półroczu 2014 r. W pierwszej połowie br. zanotowała organiczny wzrost przychodów brutto na poziomie 3 proc. oraz wzrost organicznego przychodu operacyjnego o 5,9 proc. Wyniósł on 1,247 mln DKK, względem 1,189 mln DKK w analogicznym okresie 2013 r.

- W dwóch pierwszych kwartałach 2014 r. utrzymaliśmy trend wzrostowy w zakresie liczby transportów we wszystkich obszarach naszej działalności biznesowej. Mimo dużej konkurencji oraz niewielkiego wzrostu naszego rynku, systematycznie powiększamy nasz w nim udział. Zanotowaliśmy zarówno wzrost przychodów, jak i płynności finansowej, pomimo nie zawsze korzystnych wahań walutowych – mówi Jens Bjørn Andersen, Prezes Grupy DSV. - Wzrost przychodów w dużej mierze zawdzięczamy dynamicznemu rozwojowi biznesowemu naszej dywizji Air & Sea. Europejski rynek transportu drogowego oraz logistyki kontraktowej charakteryzuje się w ostatnim czasie zaciętą konkurencją cenową, co nie pozostaje bez wpływu na nasze przychody w tych obszarach. W nadchodzących miesiącach będziemy nadal koncentrować się na optymalizacji kosztów oraz bacznym obserwowaniu konkurencji. Naszym celem jest utrzymanie rozwoju Grupy na stabilnym poziomie poprzez wysoką jakość świadczonych usług oraz dalsze przejęcia, strategicznych z naszego punktu widzenia, przedsiębiorstw TSL.

Prognozy Grupy DSV po pierwszym półroczu br. roku pokrywają się z założeniami, przyjętymi w ramach podsumowania 2013 roku. Spodziewane przychody brutto zostały w nim określone na 10,100 – 10,500 mln DKK. Jednocześnie wzrosła prognoza w zakresie przychodu operacyjnego – zamiast założonego pierwotnie przedziału 2,500 – 2,700 mln DKK do 2,550 - 2,700 mln DKK.

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.