Dodaj ogłoszenie o pracy


Eco pojazdy FM Logistic już na drogach

W sierpniu na ulice wyjechały pierwsze eco samochody FM Logisti specjalnie oznakowane „eco metkami”. Samochody wyróżnia zamontowana instalacja gazowa, dzięki czemu są bardziej przyjazne dla środowiska. Flota z „metkami” jest dedykowana głównie do obsługi klientów z branży health i pozwoli przyczynić się do zmniejszenia uciążliwości transportu w centrach dużych aglomeracji  – zgodnie z założeniami projektu  ULTRA ECO.

Działania proekologiczne to dzisiaj standard rynkowy. FM Logistic realizując strategię zrównoważonego rozwoju wdraża kompleksowo rozwiązania mające na celu ochronę środowiska. Najnowszym projektem jest flota eco, w samochodach obsługujących klientów z branży farmaceutycznej zamontowane są instalacje gazowe, w celu zmniejszenia emisji dwutlenku węgla . Gaz stosowany do zasilania samochodów dodatkowo gwarantuje silnikom większą elastyczność i płynną prace, co jest szczególnie istotne przy jeździe miejskiej. Każdy „eco” pojazd oznaczony został charakterystyczną metką która gwarantuje obniżony poziom emisji zanieczyszczeń.

Projekt wdrażany będzie etapami, do końca 2014 roku na drogi wyjedzie 5 samochodów w nowym standardzie, a w 2015 roku mają one stanowić już 15 proc. całej floty dedykowanej branży health. FM Logistic przewiduje także sukcesywne dostosowywanie pojazdów obsługujących klientów z innych branż. Za kreację i wykonanie projektu oznaczeń „eco” samochodów odpowiada firma REKWAR.

Trzy główne domeny działalności firmy FM Logistic to: składowanie i handling towarów, transport krajowy i międzynarodowy oraz usługi stanowiące wartość dodaną, takie, jak: co-manufacturing i co-packing. FM Logistic, jako jeden z największych operatorów logistycznych w Polsce, mogący pochwalić się wiodąca pozycją w obszarze magazynowania towarów i produktów oraz ugruntowanym statusem eksperta w dziedzinie co-manufacturingu i co-packingu, w ostatnim czasie intensywnie rozwija zakres świadczonych usług transportowych.

Główni klienci FM Logistic to sieci handlowe oraz czołowi krajowi i międzynarodowi producenci artykułów spożywczych, kosmetycznych, farmaceutycznych, codziennego użytku, środków czystości, sprzętu high-tech i motoryzacyjnego.

(źr. FM Logistic)

Sprawdź jakim pracodawcą jest Firma FM Logistic - Wizytówka FM Logistic.

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.