Dodaj ogłoszenie o pracy


GEODIS Partnerem Logistycznym 71. Tour de Pologne

Tour de Pologne to największe, cykliczne wydarzenie sportowe w Polsce. Trasa tegorocznej edycji wyścigu liczy ponad 1200 km. Geodis Polska jako Partner Logistyczny odpowiada za transport scenografii i zaplecza technicznego wyścigu.

Ponad 160 ton sprzętu każdego dnia musi dotrzeć do miasta, w którym kończy się kolejny etap i powstaje miasteczko Tour de Pologne. Kolarze pokonają 7 całodniowych etapów, wiodących od Gdańska do Krakowa, przez Słowację.   

Realizację tego przedsięwzięcia zapewnia dedykowana flota ponad 20 ciężarówek Geodis Polska (naczepy typu mega trailer). Zespół kierowców i koordynatorów transportu będzie pracował w systemie rotacyjnym, tak aby zapewnić ciągłość pracy. Każdy etap transportu został precyzyjnie zaplanowany. Do obsługi Tour de Pologne wybrani zostali najlepsi przewoźnicy i kierowcy, którzy zostali zapoznani ze szczególnymi wymaganiami przedsięwzięcia. Jednocześnie wyścig jest „żywą imprezą”, która będzie wymagała od operatora elastyczności i reaktywności wobec wszystkich nieprzewidzianych okoliczności.

- Zdajemy sobie sprawę, że Tour de Pologne stawia na 100 proc. niezawodność wykonanej usługi transportowo-logistycznej. Tak jak w codziennych operacjach pracujemy na najwyższe KPI dla naszych klientów, tak i podczas wyścigu zapewnimy obsługę na najwyższym poziomie. Cieszę się, że Geodis Polska będzie miało swój wkład w tak wyjątkowym wydarzeniu. Będziemy pracować tak, aby kolarzom i kibicom mogły towarzyszyć niczym niezakłócone, sportowe emocje – mówi Bogdan Młynarczyk, Dyrektor Generalny Geodis Calberson Polska.

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.