Dodaj ogłoszenie o pracy


Leader Logistics 23 partnerem sieci Pall-Ex

Leader Logistics został partnerem regionalnym sieci Pall-Ex na Dolnym Śląsku. To już 23 firma transportowa w Polsce, która zdecydowała się na współpracę z międzynarodową siecią dystrybucji ładunków drobnicowych.
Leader Logistics to wrocławska firma specjalizująca się w logistyce kontraktowej, którą tworzą osoby z 15-letnim doświadczeniem. Jej podstawową działalnością jest składowanie towaru oraz dystrybucja krajowa – zarówno drobnicowa, jak i całopojazdowa. Leader Logistics posiada też mocno rozwinięty Dział Spedycji Międzynarodowej, który organizuje transport przesyłek drobnicowych, częściowych i całopojazdowych, a także panadgabarytowych. Firma obsługuje przede wszystkim firmy z branży automotive i na co dzień realizuje dostawy just in time. Z jej usług korzystają również klienci z branży sanitarnej i spożywczej.

- W ostatnim czasie obserwujemy znaczny wzrost obrotu przesyłek drobnicowych, co wynika z tendencji do zmniejszania zapasów i realizacji doraźnych zamówień – mówi Monika Gryń, właścicielka Leader Logistics. - Na przystąpienie do sieci Pall-Ex zdecydowaliśmy się przede wszystkim ze względu na nowe możliwości organizacyjne i operacyjne, jakie współpraca stwarza dla naszych klientów a także ze względu na ochronę danych. Sieć nie korzysta z usług podwykonawców a więc i firm konkurencyjnych, co w logistyce kontraktowej ma fundamentalne znaczenie – dodaje Monika Gryń.
Firma odpowiada za dystrybucję ładunków drobnicowych na terenie Dolnego Śląska w powiatach: średzkim, wrocławskim, oławskim, strzelińskim, dzierżoniowskim, ząbkowickim oraz kłodzkim.

rak za info Pall-Ex

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.