Dodaj ogłoszenie o pracy


Utrudnienia w przejściach drogowych w Bezledach i Grzechotkach

W związku z planowaną przebudową i modernizacją drogowego przejścia granicznego w Bezledach 4 sierpnia br. nastąpi przekazanie placu budowy pod inwestycję. Prace będą trwały do 8 grudnia br. Przez najbliższe miesiące mogą wystąpić utrudnienia w przekraczaniu granicy państwowej - informuje st. chor. SG Anna Mauch z biura prasowego Komendanta Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej.

Inwestycja obejmie budowę nowo projektowanej platformy odpraw wraz z pawilonami kontrolerskimi służb: granicznej i celnej, poszerzenie platformy odpraw, budowę nowej wiaty nad pawilonami kontrolerskimi oraz łącznika. Ponadto, będą także trwały prace podziemne w obszarze instalacji wodociągowej, kanalizacji sanitarnej i deszczowej. Przebudowa obejmie także system znaków zmiennych na platformie odpraw.

Wszystkie odprawy podróżnych będą się odbywały na platformie ciężarowej. Zakres ruchu nie ulegnie zmianie. Na czas inwestycji wstępnie przewidziano do uruchomienia 6 pasów odpraw: po 3 pasy na wjazd i wyjazd z Polski.
Informacje o każdej zmianie w organizacji odpraw w drogowym przejściu granicznym w Bezledach będą przekazywane opinii publicznej na bieżąco.

... i Grzechotkach
Na drogowych przejściach granicznych Polski z obwodem kaliningradzkim będą kontynuowane prace techniczne sieci energetycznych po stronie rosyjskiej.
W dniach 5-7 sierpnia br. godzinach 8.00 - 10.00 czasu polskiego będzie wstrzymana odprawa graniczna po stronie FR na drogowym przejściu granicznym Mamonowo – Grzechotki.
Prace techniczne sieci energetycznych na przejściu granicznym Bagriatonowsk – Bezledy: 19-21 sierpnia 2014 roku.
za info W-MOSG

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.