Dodaj ogłoszenie o pracy


Awanse w Prologis Czechy i Polska

Prologis poinformował dziś o awansach czterech pracowników z regionu Europy Środkowej i Wschodniej.
Martin Polák awansował na stanowisko Senior Vice President & Country Manager w Czechach i na Słowacji. Martin Polák pracuje w Prologis od 2008 r. Odpowiada za wszystkie działania Prologis w zakresie budowy i wynajmu na rynku czeskim i słowackim, a także za działy zarządzania projektami, zarządzania nieruchomościami oraz finansowy. Przed związaniem się z Prologis pracował w Grupie IPEC, zajmując stanowisko dyrektora ds. obiektów logistycznych i przemysłowych. Martin Polák ukończył studia na Politechnice Słowackiej w Bratysławie z dyplomem w dziedzinie ekonomii i zarządzania w branży budowlanej.

Michal Vrba został dyrektorem od zarządzania projektami w Czechach i na Słowacji, który  odpowiada za rozbudowę nieruchomości i oddawanie do użytku wszystkich nowych budynków – w tym licznych obiektów typu BTS realizowanych pod klucz w Czechach i na Słowacji.  Michal Vrba ukończył Politechnikę Czeską w Pradze z dyplomem w dziedzinie biznesu i zarządzania w budownictwie lądowym.
Renata Michalczyk awansowała na stanowisko Head of Property Management na Polskę. W Prologis pracuje od 2010 roku. Jest doświadczonym zarządcą nieruchomości z ponad pięcioletnim stażem pracy w AIG/Lincoln, gdzie odpowiadała za budynki magazynowe zlokalizowane w Warszawie i na Śląsku. Ukończyła studia wyższe na Wydziale Ekonomii Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego oraz na Wydziale Zarządzania i Marketingu Szkoły Głównej Handlowej. Ma również dyplom warszawskiej Wyższej Szkoły Ekologii i Zarządzania w dziedzinie zarządzania nieruchomościami.

Z kolei Michał Ptaszyński objął stanowisko dyrektora w nowoutworzonym dziale Land & Development zarządzanym przez Ewę Zawadzką, Vice President i Head of Land & Development.  Wspólnie z zespołem odpowiadać będzie za zakup gruntów pod nowe inwestycje oraz pozyskiwanie i inicjowanie nowych inwestycji firmy. Związany z Prologis od 2011 roku. Wcześniej zajmował kierownicze stanowiska w Agencji Rozwoju Pomorza i gdańskiej firmie deweloperskiej Torus. Jest absolwentem wydziału Geodezji i Gospodarki Akademii Rolniczo – Technicznej w Olsztynie i ma licencję zawodową w zakresie zarządzania nieruchomościami oraz certyfikat CCIM (Certified Commercial Investment Member).
za info Prologis

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.