Dodaj ogłoszenie o pracy


UPS wyniki II kwartału

Spółka UPS opublikowała dane dotyczące rozwodnionego zysku na akcję za II kwartał 2014 r., który wyniósł 1,21 USD i był wyższy o 7,1% niż w II kwartale poprzedniego roku. Dzięki dobrym wynikom segmentu obsługi sprzedaży internetowej w Stanach Zjednoczonych oraz dynamicznemu rozwojowi działalności w zakresie międzynarodowych przesyłek eksportowych, wolumen przesyłek zrealizowanych na rynku światowym zwiększył się o 7,2%.

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, spółka zakończyła proces przenoszenia zobowiązań z tytułu świadczeń dla emerytowanych pracowników należących do Związku Kierowców (Teamsters) do programów opieki zdrowotnej o określonych składkach i wykazała z tego tytułu odpis (po opodatkowaniu) w wysokości 665 mln USD. Według opublikowanych danych, po uwzględnieniu kwoty dokonanego odpisu rozwodniony zysk na akcję w II kwartale roku zmniejszył się o 57%, do poziomu 0,49 USD.
− Dynamiczny wzrost przychodów w omawianym kwartale roku potwierdza zadowolenie klientów z usług świadczonych przez UPS, dzięki czemu coraz więcej klientów wybiera UPS jako dostawcę usług logistycznych − powiedział Scott Davis, prezes i dyrektor generalny UPS. − Jak już wspomnieliśmy, 2014 jest rokiem inwestycji mających na celu wyjście naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów. Oferujemy im nowe możliwości i inwestujemy w nowe moce tak, aby zaspokoić gwałtownie rosnące potrzeby rynku.

W okresie sześciu miesięcy zakończonym 30 czerwca 2014 r. UPS wygenerowała wolne przepływy pieniężne na poziomie 1,0 mld USD. Spółka wypłaciła dywidendę w wysokości 1,2 mld USD, co w porównaniu z rokiem poprzednim stanowi wzrost o 8,1% w przeliczeniu na akcję, a także wykupiła 13,7 mln akcji własnych za około 1,4 mld USD. Kwota 2,3 mld USD związana z przeniesieniem zobowiązań z tytułu programów opieki zdrowotnej dla niektórych emerytowanych pracowników obniżyła całkowitą wartość przepływów pieniężnych Spółki.

Perspektywy
Spółka ogłosiła plan zwiększenia w 2014 r. nakładów na inwestycje w dodatkowe moce i obsługę klientów w okresach wzmożonego zapotrzebowania na usługi kurierskie do 175 mln USD. Nakłady te obejmują m.in. inwestycje związane z obsługą wzrostu skali działalności w dniu następującym po Święcie Dziękczynienia, przyspieszone wdrożenie oprogramowania do optymalizacji tras (ORION), rozwój infrastruktury IT, dodatkowe sortownie oraz tymczasowy wzrost mocy. Wszystkie te inwestycje przyczynią się do lepszej obsługi klientów w okresach wzmożonego zapotrzebowania na usługi kurierskie, a wiele z nich przyczyni się również do poprawy funkcjonowania spółki przez cały rok.
− Motywacją jest dla nas silny wzrost popytu na usługi UPS na całym świecie − powiedział Kurt Kuehn, dyrektor finansowy UPS.− W związku z tym dynamicznym wzrostem i w ramach przygotowań do okresu wzmożonego zapotrzebowania na usługi kurierskie inwestujemy w nowe możliwości operacyjne i rozwój sieci tak, aby zaspokoić potrzeby klientów.
− Działania te doprowadzą w bieżącym roku do wzrostu kosztów operacyjnych, ale w kolejnych latach będą dla nas źródłem korzyści finansowych − dodał Kurt Kuehn. − W konsekwencji obniżyliśmy prognozę skorygowanego rozwodnionego zysku na akcję do 4,90-5,00 USD, co oznacza wzrost o 7%-9% w porównaniu ze skorygowanym zyskiem za 2013 r.

źródło: UPS

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.