Dodaj ogłoszenie o pracy


DSV przejmuje całościowy pakiet DSV Swift

Pod koniec czerwca 2014 roku DSV wykupiło pozostały pakiet udziałów w DSV Swift. Posiadając do tej pory 33 procent, Grupa działała na terenie Afryki od października 2012 roku pod nazwą DSV Swift.
Swift Freight, lokalny operator z siedzibą główną w Dubaju, został całkowicie przejęty przez DSV wraz z oddziałami na terenie Zjednoczonych Emiratów Arabskich, Indii oraz Chin. Pozostałe oddziały firmy na terytorium Afryki działały pod nazwą DSV Swift z pakietem udziałów Grupy na poziomie 33 procent.
27 czerwca 2014 roku DSV wykupiło pozostałe 67 procent, zmieniając oficjalnie nazwę z DSV Swift na DSV.

Działając przez ostanie 2 lata na terytorium Afryki pracownicy DSV zdobyli ogromne doświadczenie na tym szczególnym rynku, a nasza działalność sprawnie się rozwija. Z tego względu zdecydowaliśmy się na kolejny krok w rozszerzaniu naszej działalności na kontynencie afrykańskim i od lipca będziemy współpracować z lokalnymi przedsiębiorcami już pod nazwą DSV – mówi Jens Bjorn Andersen, CEO Grupy DSV.
Obecnie Grupa DSV operuje na terytorium 75 państw na 6 kontynentach. Sieć oddziałów na terytorium Afryki poszerzyła się o takie państwa jak: Republika Południowej Afryki, Mozambik, Zambię, Kongo, Tanzanię, Rwandę, Burundi, Ugandę, Kenię, Etiopię, Nigerię, Ghanę, Togo, Maroko oraz Egipt.

za info DSV

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.