Dodaj ogłoszenie o pracy


Kuhene + Nagel podsumowuje wyniki za I półrocze 2014 r.

Wzrost wolumenów we wszystkich obszarach działalności i zdobycie kolejnych udziałów w rynku, tak zakończyło się I półrocze tego roku Grupy Kuehne + Nagel. Negatywny wpływ na rozwój wyników miały jedynie różnice kursowe.  W porównaniu z tym samym okresem poprzedniego roku, zysk netto poprawił się o 8,3 procent i wyniósł 313 milionów franków szwajcarskich. Zysk brutto na poziomie 3,107 miliona franków szwajcarskich był delikatnie poniżej wyniku z poprzedniego roku.
- Dzięki koncentracji na grupach klientów działających międzynarodowo z dużymi wymaganiami w zakresie zarządzania logistyką i łańcuchem dostaw, a także zapewnieniu rozwiązań logistycznych dla specyficznych wymagań każdej branży byliśmy w stanie osiągnąć wzrost wolumenu we wszystkich obszarach działalności w pierwszej połowie 2014 roku. Jednocześnie efektywne zarządzanie kosztami przyczyniło się do poprawy wyniku - powiedział Dr. Detlef Trefzger, CEO Grupy Kuehne + Nagel. - Po raz kolejny podkreślenia wymaga doskonały rozwój w spedycji lotniczej. Dział spedycji drogowej z powodzeniem kontynuuje swoją restrukturyzację, a w logistyce kontraktowej rentowność w dalszym ciągu się poprawia.

Spedycja morska
Wolumeny w transporcie morskim wzrosły o ponad 8 procent co oznacza wzrost Kuehne + Nagel dwukrotnie szybciej niż rynek. W sumie, firma obsłużyła 1,892 milionów TEU, 143 000 TEU więcej niż w tym samym okresie roku ubiegłego. Kuehne + Nagel dodatkowo zdobyła kolejne udziały w rynku szczególnie w obszarze exportu z Azjii, Europy i Ameryki Północnej. Działalność na szlakach handlowych w Ameryce Łacińskiej nie rozwinęła się aż tak mocno.

Spedycja lotnicza
Międzynarodowy rynek transportu lotniczego doświadczył umiarkowanego ożywienia w ciągu pierwszych sześciu miesięcy roku, z wzrostem wolumenów między 3 a 4 procent. Kuehne + Nagel  zwiększył wolumeny o 4 procent, po skromnym początku roku obrotowego 2014. Głównymi czynnikami tego pozytywnego rozwoju były intensyfikacje sprzedaży rozwiązań dedykowanych dla branży motoryzacyjnej, farmaceutycznej i przemysłu lotniczego, jak również zwiększenie tonażu w biznesie exportowym szczególnie w Europie i Ameryce Południowej.

Spedycja drogowa
Ze względu na systematyczne wdrażanie strategii „Road 2 Profit”, wyniki w dywizji spedycji drogowej znacząco się poprawiły. Waluta wpłynęła na wzrost obrotów o 5,5 procent w pierwszej połowie 2014 roku, a wynik operacyjny wzrósł z 17 milionów franków szwajcarskich do 35 milionów.

Logistyka kontraktowa
Ciągła realizacja planu głównych lokalizacji, jak również koncentracji całej Grupy na globalnych klientach z wymaganiami dotyczącymi kompleksowej logistyki i zarządzania łańcuchem dostaw spowodowało zwiększenie rentowności i portfolia prowadzonych przez Kuehne + Nagel projektów.

(źr. Kuehne + Nagel)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.