Dodaj ogłoszenie o pracy


Prologis zakupił ponad 94 tys. mkw. powierzchni dsytrybucyjnych

Prologis, globalny developer nieruchomości dystrybucyjnych, poinformował, że Prologis European Properties Fund II („PEPF II”) zakupił od Invesco Real Estate dwa wysokiej klasy obiekty logistyczne w Polsce i na Węgrzech.

Oba budynki o łącznej powierzchni 94,2 tys. mkw. są w 100 procentach wynajęte z sześcioletnim średnim ważonym terminem najmu. W skład nowo zakupionego portfolio wchodzą:
•    budynek o powierzchni 56 700 metrów kwadratowych w Gliwicach na Górnym Śląsku (Polska), przemianowany na Prologis Park Gliwice. Obiekt, wynajmowany przez Tesco, znajduje się w centrum aglomeracji górnośląskiej, będącej jednym z największych rynków w Polsce, w pobliżu skrzyżowania dwóch transeuropejskich dróg A1 i A4;
•    Prologis Park Budapest-Ullo – budynek o powierzchni 37 500 metrów kwadratowych, wynajmowany przez Auchan. Nieruchomość znajduje się w Budapeszcie, niedaleko tamtejszego portu lotniczego oraz obwodnicy Budapesztu M0, około 30 kilometrów od centrum węgierskiej stolicy.-

- Obydwie nieruchomości, wynajęte renomowanym klientom, są atrakcyjnym uzupełnieniem portfolio Prologis w Polsce i na Węgrzech. Każda z nich jest zlokalizowana przy ważnych szlakach handlowych, zyskujących na znaczeniu w związku z intensyfikacją wymiany handlowej w Europie Środkowej i Wschodniej – powiedział Ben Bannatyne, dyrektor regionalny Prologis w Europie Środkowej i Wschodniej. Przy transakcji stronę sprzedającą reprezentowała agencja nieruchomości Colliers International. PEPF II, ustanowiony w sierpniu 2007 r., jest jednym z czterech europejskich funduszy wspólnego inwestowania zarządzanych przez Prologis. Według stanu na 31 marca 2014 r. do funduszu należały 253 nieruchomości o łącznej powierzchni 5,9 milionów metrów kwadratowych i wartości rynkowej netto 3,5954 miliarda Euro.
Prologis jest właścicielem i zarządcą około 3,7 miliona metrów kwadratowych powierzchni logistycznej i dystrybucyjnej w Europie Środkowo-Wschodniej (stan na 31 marca 2014 r.).

(źr. Prologis)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.