Dodaj ogłoszenie o pracy


DSV otwiera kolejny oddział w Ameryce Południowej

Na początku lipca DSV otworzyło nowy oddział w Peru. Lokalizacja w Callao jest już 5. biurem DSV w tym kraju oraz 25. w rejonie Ameryki Południowej. Nowy oddział jest usytuowany w typowo transportowej strefie Callao, tuż obok portu oraz lotniska w Limie, dla jak najsprawniejszej obsługi eksportowej klientów. Wcześniej obecność DSV w Callao była ograniczona jedynie do wynajmowanych lokalizacji magazynowych.

- Największą grupą klientów, obsługiwanych przez nasze oddziały w Peru, są firmy z branży tekstylnej, stanowiącej jednocześnie kluczowy sektor przemysłu w tym rejonie. DSV świadczy dla nich usługi w zakresie konsolidacji, przepakowywania, magazynowania oraz transportu do producentów oraz eksporterów odzieży w Limie i Arequipii. Otwarcie nowego oddziału w tak dogodnej lokalizacji przyczyni się nie tylko do jeszcze sprawniejszej obsługi klientów, ale także skróci czas reakcji w operacjach eksportowych – mówi Arkadiusz Mirek, Prezes Zarządu DSV Air & Sea w Polsce.

DSV jest w tej chwili obecne w 5 lokalizacjach w Peru (Limie, Callao, Arequipii oraz w portach Paita i Matarani) oraz 25 w rejonie Ameryki Południowej.

(źr. DSV)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.