Dodaj ogłoszenie o pracy


FLEXTRONICS doceniony za zarządzanie łańcuchem dostaw

Fabryka Flextronics w Tczewie otrzymała nagrodę w konkursie Central and Eastern Europe Manufacturing Excellence Awards w kategorii doskonałość w zarządzaniu łańcuchem dostaw i logistyką.

Decyzję o przyznaniu nagrody podjeło jury składające się z dyrektorów czołowych firm produkcyjnych, między innymi takich jak: General Motors, Rolls-Royce, ABB, Volvo czy Zelmer. Oceniane były osiągniecia Flextronics w zakresie usprawniania procesów biznesowych, stosowania nowoczesnych metod zarządzania oraz poprawy wskaźników wydajności w obszarze supply chain i logistyki. - Kampus produkcyjny w Tczewie stale się rozwija. Rozbudowujemy portoflio naszych klientów, zwiększamy zatrudnienie, doskonalimy procesy produkcyjne i jakość naszych usług. Cieszy nas, że zostało to docenione przez jury i organizatorów konkursu – mówi Andrzej Połojko, General Manager and Vice President we Flextronics International Poland Sp. z o.o.  To już drugie wyróżnienie przyznane Flextronics przez CEE Manufacturing Excellence. W zeszłym roku frima została nagrodzona w kategorii „Doskonałość w zarządzaniu”.

CEE Manufacturing Excellence Awards to ważne wydarzenie w branży produkcyjnej, będące okazją do wyrażenia uznania dla sukcesów przedsiębiorstw produkcyjnych reprezentujących wszystkie gałęzie przemysłu w Europie Środkowo-Wschodniej.
Firma Flextronics to światowy dostawca usług produkcyjnych, projektowych, logistycznych i posprzedażowych. Jest jednym z najchętniej wybieranych producentów kontraktowych przez uznane marki z branż: telekomunikacyjnej, elektronicznej, mechanicznej, automatycznej, energetycznej, medycznej czy automotive. Polski oddział koncernu Flextronics od 2000 roku działa w Tczewie, na terenie Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Firma dostarcza usługi produkcyjne oraz wspierające (door-to-door) dla kilkunastu światowych marek m.in. z branży telekomunikacyjnej, przemysłowej oraz elektroniki użytkowej.

(źr. Flextronics)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.