Dodaj ogłoszenie o pracy


C.H. Robinson fundatorem pierwszego polskiego ”Domu, który leczy”

Domy Ronalda McDonalda to jeden z najważniejszych programów Fundacji, w których na całym świecie cel jest ten sam: stworzyć rodzicom przebywających w szpitalu dzieci domowe warunki pobytu i dać im niezbędne do walki z chorobą poczucie bezpieczeństwa i siły. Dom Ronalda McDonalda  -  aby chore dzieci i rodzice byli razem – powstanie teraz w Krakowie – Prokocimiu.

Pierwszy Dom w  Polsce powstanie przy Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Krakowie - Prokocimiu, dzięki partnerstwu i wsparciu Uniwersytetu Jagiellońskiego – Collegium Medicum. Dom to bezpłatne, komfortowe miejsce w bezpośrednim sąsiedztwie Szpitala. Tu rodzice znajdą spokój oraz warunki do walki ze stresem, by mogli w pełni skoncentrować swoją uwagę na wspieraniu dziecka w trakcie procesu leczenia. Dom Ronalda McDonalda będzie składać się z 18 pokoi oraz dwóch dodatkowych apartamentów, zaprojektowanych z myślą o osobach niepełnosprawnych. Dom wyposażony będzie we wspólny salon, kuchnię, pralnię, tak, aby stworzyć rodzinom idealne warunki pobytowe. Wokół Domu powstanie ogród, dzięki któremu Szpital zyska enklawę ciszy i spokoju a dzieci piękne miejsce zabaw.
   
C.H. Robinson wspiera budowę domu
Znając programy Domów w USA i aktywnie działając w wolontariacie C.H. Robinson z całym swoim zespołem już od ubiegłego roku wspiera przygotowania do budowy polskiego Domu. W tym roku, oprócz darowizny finansowej, firma specjalizująca się we wszystkich rodzajach spedycji postanowiła, że pod koniec roku zaangażuje w misję Domu także swoich partnerów. Każdy z Klientów C.H. Robinson będzie mógł stać się darczyńcą Domu. Takie akcje pomocowe w USA to codzienność odpowiedzialnych społecznie firm i ta praktyka zostanie także przeniesiona na polski grunt.

(źr. C.H.Rpbinson)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.