Dodaj ogłoszenie o pracy


Koleje Mazowieckie wyróżnione za zatrudnianie osób w wieku 50+

„Kreator Miejsc Pracy” to wyróżnienie pracodawców, którzy tworzą nowe miejsca pracy, a tym samym tych, którzy w ubiegłym roku zatrudnili najwięcej pracowników. Nagrody zostały przyznane w trzech kategoriach: mała, średnia oraz duża firma. Organizatorem konkursu jest minister pracy i polityki społecznej. W pierwszej edycji Koleje Mazowieckie otrzymały wyróżnienie za zatrudnianie osób powyżej 50. roku życia. To kolejna nagroda dla spółki za profesjonalną politykę kadrową. Dotychczas Koleje Mazowieckie otrzymały m.in. tytuł „Solidny Pracodawca Roku”, „Pracodawca Godny Zaufania” czy „Lider Zarządzania Zasobami Ludzkimi”.
- Do tej pory nagradzano firmy za ich innowacyjność, wyniki finansowe, tempo rozwoju. My chcemy pokazać ludzką twarz prowadzenia biznesu – pokazać, że zapewnienie dobrych warunków pracownikom nie stoi w sprzeczności z rozwojem i dobrymi wynikami firmy – powiedział Władysław Kosiniak-Kamysz, minister pracy i polityki społecznej.

Kluczowym kryterium oceny uczestników był wzrost zatrudnienia w firmie. Dodatkowe punkty przyznano za przyjmowanie do pracy młodych pracowników, tj. do 30. roku życia, a także tych z grupy 50+ oraz osób niepełnosprawnych. Na ogólną ocenę złożyła się także rzetelność pracodawców, a więc m.in. rodzaj umów, które podpisali z nowo przyjętymi pracownikami.
Spółka Koleje Mazowieckie od początku inwestuje w ludzi – zarówno dbając o ich rozwój zawodowy, jak i tworząc kolejne miejsca pracy. Jesteśmy przekonani, że to właśnie pracownik, bez względu na wiek, jest największą wartością każdej firmy. W tym roku obchodzimy 10-lecie istnienia spółki, dlatego to wyróżnienie cieszy nas wyjątkowo. Rozwój firmy nie byłby jednak możliwy bez ludzi, którzy w niej pracują. Inwestujemy nie tylko w naszych pracowników, ale także uczniów szkół średnich, którzy już niedługo być może zasilą nasze szeregi – powiedział odbierający wyróżnienie Marcin Karlikowski, dyrektor Biura Spraw Pracowniczych KM. Uroczyste wręczenie wyróżnień odbyło się 24 czerwca, a nagrody wręczył minister pracy i polityki społecznej.

(red/Koleje Mazowieckie)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.