Dodaj ogłoszenie o pracy


Kolejny magazyn spekulacyjny Prologis – tym razem 30 tys. mkw. w Pradze

Prologis, zamierza latem tego roku rozpocząć budowę obiektu spekulacyjnego o powierzchni 30 tys. metrów kwadratowych na terenie zakupionego niedawno Prologis Park Prague Airport. Przypomnijmy, niedawno developer ten ogłosił budowę podobnego obiektu o powierzchni około 24 tys. mkw. w Bratysławie. (Prologis buduje obiekt spekulacyjny - prawie 24 tys. mkw)

Budowa magazynu w Pradze ma zostać ukończona w czwartym kwartale bieżącego roku. Na zlokalizowanym na północny zachód od czeskiej Pragi gruncie istnieje możliwość wybudowania dodatkowych 102 tys. metrów kwadratowych powierzchni magazynowej. - Cieszymy się, że tak szybko rozpoczniemy budowę pierwszego budynku spekulacyjnego na terenie Prologis Park Prague Airport, który kupiliśmy pod koniec maja tego roku - powiedział Ben Bannatyne, Dyrektor Zarządzający Prologis na Europę Środkowo-Wschodnią. - Wierzymy, że strategiczna lokalizacja parku zapewniająca doskonałe połączenie z pozostałą częścią Czech oraz z Niemcami czyni z niego jeden z najbardziej atrakcyjnych punktów na mapie dla rozwoju sieci dystrybucji w tej części Europy. Popyt na wysokiej jakości powierzchnię magazynową w tym regionie powinien jedynie rosnąć.

Prologis Park Prague Airport położony  jest przy zjeździe nr 7 z autostrady R6, w odległości zaledwie 5 minut od Portu Lotniczego im. Václava Havla w Pradze, 3 minut od obwodnicy Pragi oraz 10 minut od autostrady D5, prowadzącej z Pragi przez Pilzno w kierunku Niemiec.

Działając aktywnie w pięciu krajach w regionie (Polska, Czechy, Węgry, Słowacja i Rumunia) z portfolio ponad 3,7 miliona metrów kwadratowych, Prologis jest największym właścicielem i zarządcą obiektów dystrybucyjnych w Europie Środkowo-Wschodniej (stan na 31 marca 2014 roku).

(źr. za inf. Prologis)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.