Dodaj ogłoszenie o pracy


„Global e-Tailing 2025” – wszystko o detalicznym handlu internetowym

W Warszawie odbyło się niedawno spotkanie, w trakcie którego firma Deutsche Post DHL zaprezentowała wyniki globalnego badania handlu internetowego „Global e-Tailing 2025”.

Przeprowadzone z inicjatywy Deutsche Post DHL badanie „Global e-Tailing 2025” wskazuje, że internetowy handel detaliczny znacznie zyska na znaczeniu w ciągu najbliższych dziesięciu lat – i to nie tylko w krajach rozwiniętych, lecz również na rynkach wschodzących. Logistyka odegra w tym kluczową rolę, dając firmom istotną przewagę konkurencyjną, np. umożliwiając realizację dostawy w ciągu kilku godzin od złożenia zamówienia czy stosowanie elastycznych terminów odbioru i zwrotu, jak również dzięki większej niezawodności systemów logistycznych i nowym koncepcjom zwiększającym wartość usług.

Cztery scenariusze pokazują jak w nieodległej przyszłości może wyglądać elektroniczny świat zakupów detalicznych z perspektywy konsumentów i firm, nie ograniczając się przy tym wyłącznie do zaprezentowania korzyści jakie daje globalny e-tailing, lecz wskazując również możliwe zagrożenia. – W ramach badania Global e-Tailing 2025 zidentyfikowaliśmy cztery potencjalne scenariusze, które łączy wspólne przesłanie: sektor detaliczny stoi przed ogromnym wyzwaniem, a dla działających w nim organizacji duże znaczenie ma konieczność adaptacji do zmian, które na zawsze odmienią społeczeństwo, technologię i zachowania konsumentów - powiedział Todd Starbuck, wiceprezes ds. rozwoju działalności na Europę.

Ogłoszona niedawno Strategia Deutsche Post DHL do 2020 r. zakłada, że firma chce zostać największym dostawcą transgranicznych usług e-commerce w najważniejszych kanałach międzynarodowych, a także jednym z trzech największych krajowych dostawców przesyłek od przedsiębiorstw do konsumentów (B2C) na wybranych rynkach.

Raport z badania dostępny jest na stronie: www.dpdhl.com/e-tailing

(red/za DHL)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.