Dodaj ogłoszenie o pracy


Znamy zwycięzców III Akademickiego Turnieju TransEdu

W maju 2014 roku odbyła się III edycja Akademickiego Turnieju TransEdu organizowanego przez platformę Trans.eu. W konkursie wzięło udział kilkuset studentów kierunków Logistyki z 40 wyższych szkół i uczelni państwowych w Polsce.

System TransEdu został stworzony z myślą o wychwyceniu najzdolniejszych adeptów logistyki, którzy oprócz niezbędnej wiedzy teoretycznej zdobytej w trakcie trwania edukacji, dysponują umiejętnościami praktycznymi, logicznym myśleniem i intuicją by sprawdzić się w przyszłości z powodzeniem w branży TSL. W tym celu, w oparciu o wiedzę i doświadczenie ekspertów z branży oraz kół naukowych, utworzono w 2012 roku Akademię TransEdu. Patronat nad działaniami projektu objęli Inspekcja Transportu Drogowego oraz Ogólnopolski Związek Pracodawców Transportu Drogowego, medialny natomiast – Transport Manager, TSL Biznes

Akademicki Turniej TransEdu składa się z dwóch etapów: quizu wiedzy oraz z aplikacji umożliwiającej wcielenie się w wirtualnego spedytora, którego zadaniem jest wyszukiwanie wolnych pojazdów i ładunków, komunikacją z kontrahentami, czy wyznaczanie tras na mapach drogowych. Jak sami twórcy platformy określają, jest to udane połączenie grywalizacji z nauczaniem, gdzie uczestnik może rozwinąć swoją wiedzę teoretyczną oraz nauczyć się obsługi profesjonalnych narzędzi logistycznych. Do wygrania w III edycji turnieju było wiele nagród rzeczowych i pieniężnych. Zwycięzcy mogli pochwalić się certyfikatami i zaproszeniami na praktyki do firm logistycznych, a trzydziestu najlepszych uczestników otrzymało również roczną prenumeratę magazynu branżowego. Pierwsze miejsce wywalczyła Katarzyna Wilczek z Politechniki Rzeszowskiej.

Udział w programie TransEdu daje możliwość dostępu do aplikacji ćwiczeniowej opartej na popularnym w Europie systemie Trans, wykładów prowadzonych przez ekspertów z branży TSL oraz materiałów dydaktycznych z zakresu transportu, spedycji i logistyki.

(źr. Trans.eu/TransEdu)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.