Dodaj ogłoszenie o pracy


Poznaj laureatów ,,EKO PARTNER CHEP 2013’’

11 czerwca 2014 r. odbyła się uroczystość wręczenia nagród dla partnerów CHEP, którzy poprzez swój, zrównoważony rozwój szczególnie przyczynili się do ochrony środowiska naturalnego. Spotkanie było również okazją do wspólnego uczczenia zdobycia przez CHEP Polska  I miejsca i tytułu „Przedsiębiorcy Efektywnego Surowcowo 2013” w kategorii EKO-HIT, w konkursie zorganizowanym  przez Eko Cykl Organizację Odzysku Opakowań.

Nowoczesne, świadome firmy poszukują rozwiązań, które pozwalają na oszczędności w łańcuchu dostaw. Okazuje się, że przy odpowiednim zarządzaniu zasobami naturalnymi i redukcją odpadów, możliwe jest jednoczesne osiąganie korzyści proekologicznych. CHEP wspólnie ze swoimi  partnerami od lat wdraża takie rozwiązania. Oferowana przez firmę usługa wynajmu palet pozwala na maksymalne wykorzystanie cyklu życia każdej palety oraz recykling zniszczonych palet. Korzyści dla środowiska płynące z usługi poolingu są wieloznaczne, ale liczby mówią same za siebie. Tylko w 2013 roku wszyscy klienci CHEP Polska przyczynili się do zmniejszenia o ponad 12 tys. ton emisji CO2, o ponad 60 tys. m³ zużycia wody, o blisko 11 tys. ton spadło zużycie drewna, a ilość odpadów została ograniczona o ponad 1 tys. ton. Idea zrównoważonego rozwoju i kwestie związane z ekologią są dla CHEP szczególne ważne, dlatego co roku staramy się wspólnie z naszymi partnerami szukać jak najlepszych rozwiązań w tym zakresie – powiedziała Kinga di Salvo, Dyrektor Generalna CHEP na Polskę i kraje bałtyckie.

Spotkanie było uhonorowaniem współpracy na rzecz zbudowania lepszego łańcucha dostaw ze szczególnym uwzględnieniem działań mających na celu ochronę środowiska. Po raz pierwszy CHEP postanowił wyróżnić 12 przedsiębiorstw, które w szczególny sposób - poprzez realizowanie strategii zrównoważonego rozwoju przyczyniły się do ochrony środowiska naturalnego. Wśród nagrodzonych znalazły się firmy takie jak: Colgate -Palmolive (Poland) Sp. z o.o., Żywiec Zdrój S.A., Procter & Gamble Operations Polska Sp. z o.o., Hoop Polska Sp. z o.o., Refresco.Gerber Polska, Unilever Polska S.A., Reckitt Benckiser (Poland) S.A., Zakłady Tłuszczowe "Kruszwica" S.A., Delitissue Sp. z o.o., Toruń-Pacific Sp. z o.o. Cereal Partners Poland, Reckitt Benckiser Production (Poland) Sp. z o.o.

- Bardzo doceniamy współpracę z naszymi partnerami dlatego cieszymy się, że nasi klienci, dzięki rozwiązaniom proponowanym przez CHEP osiągają nie tylko korzyści ekonomiczne, ale wspólnie z nami przyczyniają się do zmniejszenia negatywnego wpływu procesów logistycznych na środowisko – powiedziała Kinga di Salvo.
CHEP wspólnie ze swoimi partnerami chce wprowadzać do branży logistycznej nowe standardy. Korzyści jest bardzo wiele bowiem firmy, które przestrzegają wartości proekologicznych, są lepiej postrzegane nie tylko przez finalnych odbiorców i społeczności lokalne, ale również przez pracowników, którzy są największą wartością każdej firmy.

(źr. red/CHEP)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.