Dodaj ogłoszenie o pracy


OCP Audit – nowa gwarancja rzetelnego OCP

System Trans.eu wprowadza innowacyjne narzędzie OCP Audit, dzięki któremu firmy posiadające ładunki będą mogły w kilka sekund zweryfikować OC przewoźnika. Umożliwi ono sprawdzenie aktualności polisy oraz tego, czy obejmuje ona najczęstsze zdarzenia takie, jak rabunek, rozbój czy szkody powstałe z winy podwykonawców.

Rozwiązanie ma znacząco zwiększyć bezpieczeństwo transakcji zawieranych poprzez giełdę Systemu Trans.eu, dzięki nowej metodzie sprawdzania polis OCP. Weryfikacja będzie polegać na dobrowolnym audycie obowiązującego OC przewoźnika, który System Trans.eu będzie przeprowadzał we współpracy z oficjalnym partnerem specjalizującym się w ubezpieczeniach transportowych. Firmy, które zakończą ją z pozytywnym skutkiem będą otrzymywać status uczestnika OCP Audit, a na ich profilu giełdowym ukaże się znak Audited Insurance, podkreślający wiarygodność posiadanej polisy.

Przyznany tytuł świadczy, że dany przewoźnik ma opłacone ubezpieczenie OC o stałej sumie gwarancyjnej dla każdego zdarzenia. Oznacza to, że niezależnie od przyczyny szkody będzie on mógł liczyć na jednakowo wysoką granicę odpowiedzialności ubezpieczyciela - mówi Sebastian Kania, Dyrekstor ds. Operacyjnych į Bezpieczeństwa w Trans.eu.

Audited Insurance to tak że polisa, która obejmuje wszystkie najpowszechniejsze szkody, dając pewność otrzymania stosownego odszkodowania. W odróżnieniu od niektórych firm ubezpieczeniowych nie wyklucza ona sytuacji związanych m.in. z rabunkiem na parkingu strzeżonym, opóźnieniami w dostarczeniu towaru czy spowodowanymi przez podwykonawców.

OCP Audit pozwoli załadowcom oszczędzić czas. Aby dokładnie zweryfikować polisę, należy zapoznać się z OWU w umowie przewoźnika. Widząc znak Aduited Insurance, nie trzeba tego robić, ponieważ z góry wiadomo, że najważniejsze warunki zostały rzetelnie potwierdzone. Polisa jest też przetłumaczona na 16 języków, co w dużym stopniu ułatwia nawiązywanie współpracy z kontrahentami z innych krajów.

Szczegółowe informacje dotyczące OCP Audit można znaleźć na stronie: Transbrokers.eu,

 

 

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.