Dodaj ogłoszenie o pracy


Nowe centrum dystrybucji typu health-care firmy FM Logistic już otwarte w Polsce

FM Logistic otworzyło największe centrum dystrybucyjne dedykowane sektorowi health care w Europie Centralnej.  Po rozbudowie, to główne centrum logistyczne do obsługi klientów z branży farmaceutycznej, zlokalizowanie w Błoniu k. Warszawy liczy aż 25 tys. m2.
FM Logistic zajmuje się obsługą sektora farmaceutycznego od 2003 roku. Wtedy operator podpisał pierwszy kontrakt z producentem farmaceutycznym, firmą GSK. Zakres usług dotyczył stricte przewozów FTL-owych po kraju, ale od tego momentu rozpoczyna się cała historia rozwoju działalności firmy dla farmacji w Polsce. Z firmą GSK, operator pracuje do dziś. A przez ostatnie 10 lat wachlarz usług operatora znacznie się powiększył. Dzięki konsekwentnej strategii rozwoju popartej inwestycjami w infrastrukturę, FM Logistic obsługuje dzisiaj 10 podmiotów w zakresie usług logistycznych oraz 15 podmiotów w zakresie obsługi dystrybucyjnej.
Rozwijając koncepcje platform multiklienckich, operator zdecydował się zbudować platformę dedykowaną obsłudze branży farmaceutycznej już w 2008 roku. Na miejsce wybrano atrakcyjną logistycznie lokalizację - miejscowość w Błonie k. Warszawy. W 2009 roku była to jedna hala magazynowa dostosowana do obsługi firm farmaceutycznych. Obecnie powierzchnia ta jest około 4 razy większa i liczy 25 tys. m2. - To niewątpliwie największa infrastruktura dedykowana klientom z sektora farmaceutycznego nie tylko w Polsce, ale i w Europie Centralnej, z czego jesteśmy bardzo dumni – mówi Paweł Janicki Business Development Director FM Logistic Polska. Jako jeden z niewielu operatorów logistycznych FM Logistic tworzy własną dedykowaną infrastrukturę magazynową. To daje nam dużą elastyczność operacyjną i bardzo wysoki standard bezpieczeństwa, co doceniają klienci z sektora farmaceutycznego, dla których jest to jest bardzo istotnym aspektem – dodaje na koniec.
FM Logistic może pochwalić się także jedną z największych, flotą pojazdów spełniających wymagania sektora farmaceutycznego. Składa się na nią 120 pojazdów różnej wielkości i pojemności. Część z nich to auta dwu-komorowe, dzięki którym można przewozić jednocześnie produkty w temperaturze 15-25 st. C oraz 2-8 st. C. Rozwiązania, jakie stosuje FM Logistic w przewozie produktów leczniczych to w 100 proc. rozwiązania aktywne bez konieczności stosowania izoboxów utrzymujących temperaturę. FM Logistic, jako pierwsza firma w Polsce wprowadziła tego typu przewozy już w roku 2006 i z sukcesem stosuje je do dziś.  Firma posiada również własne komory przeładunkowe dedykowane produktom leczniczym na południu Polski, w miejscowości Olszowa, co usprawnia system dystrybucyjny operatora.  W magazynach składowane są głównie produkty w temperaturze kontrolowanej 15-25 C oraz 2-8 C. Dla produktów w łańcuchu zimnym (2-8 C) operator posiada nowoczesne komory chłodnicze o łącznej pojemności ponad 1000 miejsc paletowych, a także strefę dedykowaną obsłudze produktów kontrolowanych.
FM Logistic od samego początku stawia na kompleksowość usług. Operator świadczy zarówno usługi transportowe oraz magazynowe w oparciu o standardy GDP i GMP dla produktów leczniczych OTC oraz RX, wyrobów medycznych, suplementów diety, kosmetyków, dermokosmetyków, w zasadzie we wszystkich zakresach temperatur tj. 2-8 C, 15-25 C; 10-15 C oraz innych bardziej wymagających, których wymagają klienci. Dzięki temu operator świadczyć może konkurencyjne usługi dla klientów z branży health care nie tylko w Polsce, ale także w innych krajach m.in. w Rosji, na Ukrainie, we Francji, Czechach, na Węgrzech, w Rumunii, Szwajcarii i Brazylii.

(źr. za inf. FM Logistic)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.