Dodaj ogłoszenie o pracy


Koleje Mazowieckie zachęcają uczniów do udziału w programie stypendialnym

Tegoroczna edycja Stypendium m.st. Warszawy im. Jana Pawła II jest 10., jubileuszową edycją projektu. Uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych oraz studenci uczący się w Warszawie mogą się o nie ubiegać od początku czerwca.

Osoba chcąca ubiegać się o stypendium powinna wypełnić wniosek na stronie formularze.centrumjp2.pl, wydrukować go, a potem przynieść lub wysłać do biura Centrum Myśli Jana Pawła II. Termin składania wniosków dla uczniów mija 30 lipca, studenci mogą składać wnioski do końca września. Stypendia wynoszą od 200 do 1500 zł miesięcznie w zależności od dochodu rodziny, osiągnięć naukowych, artystycznych czy sportowych, a także zaangażowania stypendysty w działania charytatywne i społeczne. Stypendia przyznawane są z budżetu miasta. Do tej pory ze wsparcia  skorzystało ponad 6000 osób. W październiku 2010 roku Stypendia m.st. Warszawy im. Jana Pawła II zostały nagrodzone w konkursie „Dobre Stypendia” w kategorii: programy stypendialne jednostek samorządowych.

Szczegóły dotyczące programu znajdują się na stronie www.centrumjp2.pl/stypendia

Informacje o stypendiach dostępne są także w postaci ulotek dystrybuowanych w kasach biletowych: Warszawa Śródmieście, Warszawa Gdańska, Warszawa Powiśle, Warszawa Wileńska, Warszawa Ochota, Mińsk Mazowiecki, Otwock, Radom, Pilawa, Żyrardów, Grodzisk Mazowiecki, Sochaczew, Tłuszcz, Siedlce, a także w postaci spotu emitowanego w wybranych pociągach Kolei Mazowieckich.

(źr. Koleje Mazowieckie "KM")

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.