Dodaj ogłoszenie o pracy


Zarząd UPS powołał nowego prezesa

Zarząd UPS mianował Davida Abneya, dotychczas dyrektora ds. operacyjnych firmy, na nowego prezesa i członka Zarządu. Scott Davis, lat 62, który od 2008 roku pełnił funkcję prezesa Zarządu i dyrektora generalnego firmy, przechodząc na emeryturę i opuszczając dotychczasowe stanowiska w UPS, obejmie funkcję prezesa niewykonawczego.

Obie decyzje wejdą w życie z dniem 1 września 2014. David Abney, lat 58, zostanie jedenastym dyrektorem generalnym w 107-letniej historii firmy. Rozpoczął on swoją karierę w UPS w roku 1974 jako niepełnoetatowy magazynier. W ciągu swojej 40-letniej kariery zajmował różne stanowiska operacyjne do momentu objęcia przez niego obecnie pełnionej funkcji. Jako dyrektor ds. operacyjnych Abney był odpowiedzialny w UPS za logistykę, zrównoważony rozwój i inżynierię, zarządzając w firmie znaczącymi inwestycjami w paliwa alternatywne dla flot oraz wdrażając programy dotyczące zwiększania całkowitej ilości ładunków przewożonych przez firmę. Na tym stanowisku kierował siecią transportową UPS, obsługującą ponad 200 krajów i terytoriów zależnych.

Przed awansem na dyrektora ds. operacyjnych Abney pracował jako prezes UPS International, gdzie odpowiadał za rozwój światowych możliwości logistycznych firmy. Na tym stanowisku Abney nadzorował kilka przejęć w skali globalnej w celu rozszerzenia zakresu świadczonych usług i zwiększenia obecności na rynku lokalnym. Inne z jego międzynarodowych doświadczeń to między innymi prowadzenie działu logistyki i transportu w Kanadzie i Ameryce Łacińskiej, jak również kierowanie globalną spedycją i pośrednictwem celnym. Inne zadania, jakie wykonywał na przestrzeni swojej długiej kariery, obejmują pracę jako prezes SonicAir, firmy kurierskiej oferującej ekspresowe przesyłki, która zwiastowała zaangażowanie firmy UPS w obszar dostaw części zamiennych, jak również kierowanie zespołem, który sfinalizował jedno z największych ze zrealizowanych przez firmę przejęć, dotyczące spółek Fritz.

Pochodzący z USA (Greenwood w stanie Missisipi) Abney otrzymał tytuł licencjata w zakresie administracji biznesu na Delta State University. Był członkiem Zarządu Fundacji Absolwentów Delta State University. Jest również członkiem Zarządu Fundacji UPS, jednostki charytatywnej UPS, jak również członkiem Zarządu w Johnson Controls, Inc., Airlines for America oraz organizacji Coalition of Service Industries, która reprezentuje branżę usług i stara się przezwyciężać bariery w handlu światowym. Ponadto jest prezesem World Affairs Council (Rada Spraw Światowych) w Atlancie.
Scott Davis, od 29 lat pracujący w firmie, dołączył do UPS w 1986 roku, kiedy UPS przejęło technologiczną spółkę II Morrow, gdzie pełnił rolę dyrektora generalnego. Pochodzi z Oregonu i pracował na stanowiskach o coraz szerszym zakresie odpowiedzialności w zakresie finansów i księgowości, zanim przyjął rolę dyrektora generalnego i dołączył do Komitetu ds. Zarządzania UPS w 2001 roku. W 2006 r. został wiceprezesem i w tym samym roku został wybrany do zarządu UPS. Stanowiska dyrektora generalnego i prezesa Zarządu objął 1 stycznia 2008 r.

(źr. UPS)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.