Dodaj ogłoszenie o pracy


V Regaty TSL – wspaniała atmosfera i świetna zabawa

Jeśli pogoda stanowi 50 proc. sukcesu eventu organizowanego na świeżym powietrzu, to V Regaty TSL zakończyły się 110 proc. powodzeniem. Oprócz słońca, wysokiej temperatury i urzekających okoliczności przyrody doskonałą atmosferę wydarzenia zapewnili uczestnicy tego dorocznego spotkania przedstawicieli firm z branży TSL.

Regaty odbyły się w dniach 23-25 maja w malowniczo położonej miejscowości Sztynort na Mazurach. Organizatorzy – firma Transics, dostawca narzędzi do zarządzania flotą oraz InterLAN, dostawca systemu TMS dla firm transportowych i logistycznych – po raz kolejny zaprosili przedstawicieli firm transportowych i logistycznych do żeglarskiej rywalizacji, wspólnego biesiadowania i przede wszystkim świetnej zabawy.

W drugim dniu spotkania, podczas regat silny wiatr sprawił, że nie obyło się bez przygód. - Uczestnicy doskonale poradzili sobie z trudnymi warunkami na jeziorze. Nie bez przyczyny dla wydarzenia wybieramy taką właśnie formułę. Po pierwsze regaty to sport proekologiczny, a nasze firmy stawiają na proekologiczne rozwiązania. Po drugie rywalizacja kształtuje siłę charakteru, która, jak zapewne każdy wie, jest niezbędna w branży TSL – mówi Daniel Żórawski, Team Leader Poland, Czech and Slovakia w firmie Transics.

Oprócz żeglowania uczestnicy regat mieli też okazję podyskutować o problemach branży, wysłuchać prezentacji organizatorów. Luźna atmosfera sprzyjała nawiązywaniu kontaktów biznesowych. Na uczestników czekało wiele niespodzianek m.in. degustacja belgijskiego piwa.
- Regaty TSL są doskonałym pretekstem do integracji branży. Świetna atmosfera okraszona duchem rywalizacji sprzyja nawiązywaniu współpracy i rozwijaniu kontaktów biznesowych. Nierzadko takie spotkania potrafią przerodzić się w długolotenią i owocną współpracę. Dlatego do zobaczenia za rok!  – podsumowała spotkanie Kasia Grzelak, koordynator działu marketingu interLAN.

(red)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.