Dodaj ogłoszenie o pracy


Praktyki dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych w Hellmann Worldwide Logistics Polska

Już po raz czwarty firma Hellmann Worldwide Logistics sponsoruje praktyki zawodowe laureatom V Ogólnopolskiego Konkursu Logistycznego, organizowanego przez Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. Stanisława Staszica w Kwidzynie. Nagrodą są dwutygodniowe, bezpłatne praktyki w jednym z oddziałów spółki oraz nocleg.

Zwycięzcą tegorocznego konkursu został Łukasz Szychalewski z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Malborku. Drugie miejsce zajął Adrian Łojewski z Zespołu Szkół Ekonomicznych w Starogardzie Szczecińskim, miejsce trzecie należało do Izabelli Kłos z Zespołu Szkół Odzieżowych i Budowlanych w Tczewie.

Konkurs składał się z dwóch etapów. Po części pierwszej, pisemnej, podczas której uczniowie rozwiązywali test oraz zadania z zakresu transportu i logistyki, wyłoniono 12 laureatów. W drugiej części, uczniowie ustnie odpowiadali na przygotowane wcześniej pytania. Celem Międzyszkolnego Konkursu Logistycznego jest poszerzanie wiedzy uczniów w zakresie logistyki i zachęcanie tym samym do kształcenia się w tym kierunku oraz nawiązywanie współpracy między szkołami. W tym roku do konkursu przystąpili uczniowie z dziewięciu szkół: z Malborka, Skórcza, Starogardu Gdańskiego, Grudziądza, Torunia, Tczewa, Wąbrzeźna, Inowrocławia i Kwidzyna.
Zwycięzcy, którzy zajęli pierwsze, drugie i trzecie miejsce otrzymali „bilet do kariery” czyli dwutygodniowe praktyki w jednym z oddziałów Hellmann Worldwide Logistics Polska. Firma zapewnia też noclegi oraz roczną prenumeratę czasopism branżowych dla wszystkich uczestników konkursu - stu osób z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kwidzynie.

- Ogromne zaangażowanie młodych ludzi powoduje, że chętnie ich wspieramy i z niecierpliwością czekamy na nowych praktykantów. Z mojej strony mogę zapewnić, że dołożymy wszelkich starań, by finaliści dołączając do naszej załogi mieli okazję zapoznać się z działalnością naszej spółki i możliwość poszerzenia swojej wiedzy teoretycznej o praktykę w dużej, międzynarodowej korporacji – mówi Prezes Hellmann Worldwide Logistics Polska, Juliusz Skurewicz.

(źr. Hellmann Worldwide Logistics)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.