Dodaj ogłoszenie o pracy


WSL najlepszą uczelnią logistyczną w Polsce

Pierwsza wśród logistycznych i 25. wśród wszystkich niepublicznych uczelni magisterskich w Polsce – taką pozycję uzyskała Wyższa Szkoła Logistyki w Poznaniu w corocznym rankingu szkół wyższych, opracowanym przez Fundację Perspektywy. Biorąc pod uwagę województwa, WSL jest drugą niepubliczną uczelnią w Wielkopolsce.

Wysokie miejsce WSL w tegorocznym rankingu jest odzwierciedleniem wzmożonych działań rozwojowych uczelni - począwszy od zintensyfikowanej współpracy z wiodącymi przedsiębiorstwami w sektorze logistyki, poprzez tworzenie praktycznych programów specjalności aż po innowacyjne formy studiowania. Pierwsza w Polsce uczelnia logistyczna skupia ponad 30 partnerów biznesowych i patronuje niemal 300 szkołom ponadgimnalzjalnym kształcącym logistyków, w całej Polsce.

Niesłabnący popyt na dobrze wykwalifikowanych logistyków oraz dynamika zmian w tej branży wymaga adekwatnych rozwiązań edukacyjnych. Jednym z nich są studia dualne WSL – niespotykane jak dotąd na uczelniach logistycznych – połączenie studiów licencjackich z programem płatnych staży. Absolwenci tych studiów, po trzech latach zdobędą nie tylko dyplom uczelni, potwierdzający osiągnięcie danego poziomu wiedzy merytorycznej. Będą dysponować praktycznymi kompetencjami, zdobytymi podczas kilkutygodniowych pobytów w firmie, gwarantującej staż. Co więcej, na zajęciach w WSL spotkają specjalistów-praktyków, a połowę programu studiów zrealizują w języku angielskim.

- Wysokie miejsce w rankingu to dla nas impuls do podejmowania kolejnych inicjatyw projakościowych – mówi Alicja Gruszczyńska, rzecznik prasowy WSL. Jest ukoronowaniem dążeń Wyższej Szkoły Logistyki do osiągnięcia pozycji lidera wśród uczelni logistycznych w Polsce.

Tegoroczna, 15. edycja rankingu  prezentuje poparte wielowymiarową analizą oceny 195 polskich uczelni: 88 uczelni akademickich, 80 magisterskich niepublicznych i 27 państwowych wyższych szkół zawodowych. Najważniejsze kryteria oceny szkół niepublicznych to: siła naukowa – uprawnienia do nadawania stopni naukowych, jakość kadry dydaktycznej, oferta studiów magisterskich i podyplomowych, liczba cytowań i publikacji; prestiż – opinia pracodawców i środowiska akademickiego oraz warunki kształcenia. Pod uwagę brano też umiędzynarodowienie uczelni oraz innowacyjność czyli sprawność pozyskiwania środków zewnętrznych na finansowanie rozwoju i badań.

(red)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.