Dodaj ogłoszenie o pracy


Nowe centrum serwisowe CHEP w Niewiadowie

W nowo otwartym centrum serwisowym firmy CHEP w Polsce w Niewiadowie pod Łodzią będą realizowane zwroty, inspekcje oraz naprawy palet euro z regionu, a w razie potrzeby biznesowej także z całej Polski – informuje CHEP w swoim komunikacie prasowym.  

Centrum serwisowe CHEP zostało otwarte w Niewiadowie, miejscowości położonej 10 km od Tomaszowa Mazowieckiego i 40 km od Łodzi. Jest to szóste centrum serwisowo-dystrybucyjne firmy w Polsce. We wrześniu 2014 roku zostanie uruchomiona tam nowa linia do naprawy palet o bardzo dużej wydajności. Centrum Serwisowe Niewiadów to obecnie 2000 m kw. powierzchni magazynowej i 3000 m kw. powierzchni placu, dedykowane głównie do obsługi palet euro. Docelowo magazyny zajmą obszar 5000 m kw. W przyszłości firma nie wyklucza też rozszerzenia operacji serwisowych o inne typy nośników.

- Docelowo Centrum Serwisowe Niewiadów ma obsługiwać rocznie ponad 800 tysięcy zwrotów palet euro, pracując na dwie zmiany. Wszystkie zwroty, inspekcje oraz naprawy będą wykonywane przy wykorzystaniu w pełni zaautomatyzowanej nowej linii do inspekcji i napraw palet, którą uruchomimy we wrześniu tego roku - powiedziała Kinga di Salvo, dyrektor generalna CHEP Polska i kraje bałtyckie. Dodała, że firma rozpoczęła też przygotowania do otwarcia kolejnego centrum dystrybucyjno-serwisowego, tym razem na Dolnym Śląsku. - System wynajmu palet (tzw. poolingu) zyskuje coraz więcej zwolenników. Rośnie liczba klientów wybierających rozwiązania CHEP, a co za tym idzie coraz większa liczba naszych palet jest wykorzystywana w łańcuchu dostaw przez firmy z branży FMCG i sieci dystrybucyjne. To wymusza na nas konieczność lepszej i szybszej ich obsługi, także w zakresie serwisu i naprawy palet – dodała Kinga di Salvo.

CHEP współpracuje już z ponad 600 przedsiębiorstwami z całej Polski. Ładunki na paletach trafiają do kilkuset lokalizacji w kraju. Firma obsługuje 8500 punktów. Tylko na terenie Europy firma zarządza 200 magazynami i centrami serwisowymi, z czego już sześć mieści się w Polsce.

CHEP zakończył 2013 rok dwucyfrowym wzrostem przychodów. Wzrosła liczba klientów wykorzystujących system wynajmu niebieskich palet. Firma, zarządzając obecnie ponad 15 milionami palet, szacuje swój udział ilościowy w całym polskim rynku palet na około 20 proc. i 30 proc., jeśli chodzi o branżę dóbr szybkozbywalnych (FMCG).

(źr. CHEP Polska)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.