Dodaj ogłoszenie o pracy


Kuehne + Nagel rozwija działalność w Południowej Azji

Kuehne + Nagel otwiera punkt konsolidacyjny w Kambodży i tym samym poszerza swoją działalność w Regionie Południowej Azji Pacyficznej. Jest to drugi największy obiekt w obrębie specjalnej strefy ekonomicznej Phnom Penh i jako jedna z dwóch tego typu placówek na terenie Kambodży, która ma możliwość skanowania RF.

W ciągu ostatnich kilku lat wiele międzynarodowych firm głównie z branży odzieżowej przeniosło swoje zakłady produkcyjne do Kambodży. Wraz z rozwojem gospodarczym wzrosło zapotrzebowanie na wysokiej jakości infrastrukturę.  Z tego powodu firma Kuehne + Nagel podjęła decyzję o zwiększeniu operacji w Kambodży i otwarciu nowej stacji przeładunkowej.

Nowoczesny obiekt jest strategicznie zlokalizowany w bliskiej odległości od głównych zakładów produkcyjnych oraz portu i lotniska Phnom Penh. Jego powierzchnia to 3 tys. m2, posiada cztery załadunkowe i odbiorcze zatoki, system wyjezdnych regałów paletowych i kamery CCTV. Wśród oferowanych usług znajduje się  zarządzanie stanami magazynowymi, zarządzanie zamówieniami, identyfikacja przesyłek na podstawie kodów kreskowych, zarządzanie dostawcami i odbiorcami oraz serwis usług dodanych takich jak przewozy transgraniczne i śródlądowe.

(źr. za inf. Kuehne + Nagel)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.