Dodaj ogłoszenie o pracy


Lotnisko w Modlinie odrabia straty - wzrost ruchu pasażerskiego!

Po wielu perturbacjach związanych z uruchomieniem w pełni lotniska w Modlinie w ciągu 12 miesięcy funkcjonowania, obsłużyło ono ponad 1,6 miliona pasażerów. Od 1 maja br. Jest drugim lotniskiem w Polsce, posiadającym system ILS w kategorii II.

W kwietniu Modlin obsłużył 142 972 pasażerów i 952 operacje lotnicze w ruchu regularnym Ryanair, w tym 2 przekierowane rejsy Wizz Air. Oznacza to 32,2 proc. wzrost w stosunku do marca br. Średnio przyjmowano 4 766 podróżnych dziennie. Najwięcej pasażerów skorzystało z lotniska w dniu 28 kwietnia. Tego dnia obsłużono 5 571 pasażerów. Przez pierwsze 4 miesiące 2014 r. lotnisko przyjęło prawie pół miliona pasażerów (452 212 podróżnych) i 3 168 operacji lotniczych w ruchu regularnym. W całym 2014 r. planuj przyjąć ponad 1,5 mln pasażerów. Od początku funkcjonowania (15.07.2012) z lotniska skorzystało już 1 654 151 podróżnych i odbyło się łącznie 11 971 startów i lądowań.

ILS II kategorii
Od 1 maja br. Modlin jest drugim lotniskiem w Polsce (po Lotnisku Chopina), które posiada system ILS w kategorii II. Oznacza to, że samoloty będą mogły lądować w warunkach trudniejszych niż do tej pory. System wspomagania lądowania przy ograniczonej widzialności, w II kategorii, umożliwi bezpieczne lądowanie gdy podstawa chmur będzie na poziomie 30 m nad płaszczyzną drogi startowej, a widzialność wzdłuż drogi startowej będzie nie mniejsza niż 400 m. Posiadanie systemu ILS w kat. II podwyższa standard lotniska, świadczy o jego wiarygodności operacyjnej i jest bardzo ważnym argumentem w negocjacjach z przewoźnikami.
Siatka połączeń
W sezonie letnim z Lotniska Warszawa/Modlin można polecieć do 26 miast europejskich: Glasgow Prestwick, Bruksela-Charleroi, Paryż-Beauvais, Eindhoven, Mediolan Bergamo, Liverpool, Sztokholm Skavsta, Oslo Rygge, Londyn Stansted, Rzym Ciampino, Bolonia, Bristol, Manchester, East Midlands, Dublin, Barcelona, Chania, Trapani, Piza, Palma, Shannon, Alicante, Saloniki, Marsylia, Wrocław, Gdańsk.
Nowe inwestycje
Najważniejsze inwestycje w Porcie Lotniczym Warszawa/Modlin, zaplanowane do realizacji w 2014 r. to: budowa północnego punktu kontroli, przesunięcie ogrodzenia lotniska (zwiększające ogrodzony obszar portu), zlecenie wykonania projektu rozbudowy terminala, wprowadzenie perymetrycznego systemu zabezpieczenia lotniska, oraz dodatkowo mniejsze inwestycje usprawniające funkcjonowanie portu. Cała suma inwestycji zaplanowanych na ten rok, łącznie z zakupami środków trwałych, wynosi ok. 35 milionów złotych.

Utworzona została nowa, stała linia autobusowa Mrągowo-Ostrołęka-Pułtusk-Lotnisko Warszawa/Modlin, przez przewoźnika PKS Mrągowo; wkrótce start linii Gdańsk-Ostróda-Mława-Płońsk-Lotnisko Warszawa/Modlin przez PKS. Tym samym lotnisko jest już skomunikowane autobusowo z 25 miastami: Warszawą, Łodzią, Białymstokiem, Olsztynem, Olsztynkiem, Augustowem, Ełkiem, Grajewem, Suwałkami, Szczuczynem, Stawiskami, Łomżą, Zambrowem, Wyszkowem, Jeżewem Starym, Ostrowią Mazowiecką, Mrągowem, Ostrołęką, Pułtuskiem, Serockiem, Gdańskiem, Ostródą, Działdowem, Mławą, Płońskiem.
oraz kolejowo z 16 miastami: Warszawą, Olsztynem, Nidzicą, Mławą, Kołobrzegiem, Koszalinem, Słupskiem, Gdańskiem, Bielsko-Białą, Katowicami, Częstochową, Radomskiem, Piotrkowem Tryb., Krakowem, Kielcami, Radomiem.

(źr. za inf. Port Lotniczy Modlin)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.