Dodaj ogłoszenie o pracy


DHL Global Forwarding wspiera SOS Wioskę Dziecięcą w Biłgoraju

DHL Global Forwarding od lat angażuje się w akcje charytatywne, wspierając potrzebujących i niosąc pomoc najuboższym i pokrzywdzonym przez los.

Zdecydowaliśmy się na współpracę ze stowarzyszeniem SOS Wioski Dziecięce, ponieważ szczególnie porusza nas trudny los dzieci. Uważamy, że każda przekazana pomoc ma tutaj znaczenie. W DHL Global Forwarding pomagamy na różne sposoby i dlatego namawiamy naszych partnerów biznesowych do takiej aktywności. Teraz możemy podnieść standard życia podopiecznych SOS Wioski Dziecięcej w Biłgoraju. Liczę, że nasz przykład będzie motorem do działania dla innych firm - mówi Krzysztof Bielica, Prezes Zarządu DHL Global Forwarding.

DHL Global Forwarding po raz kolejny udzielił pomocy stowarzyszeniu. Ufundowane przez firmę środki pokryją najważniejsze potrzeby domu w Biłgoraju SOS Wioski Dziecięce. Wcześniej, w grudniu 2012 r. spedytor przekazał środki niezbędne na zakup sprzętu gospodarstwa domowego do Rodzinnego Domu Czasowego Pobytu „Sindbad”.
Wioska w Biłgoraju powstała w 1984 r. i była to pierwsza SOS Wioska Dziecięca w Polsce, a 211 na świecie. Stowarzyszenie pomaga dzieciom opuszczonym i osieroconym. Obecnie w 11 domach Wioski Dziecięcej w Biłgoraju schronienie znalazło 73 podopiecznych. Najmłodszy podopieczny ma 4 lata, a najstarszy 25 lat. Przez 30 lat funkcjonowania ośrodka bezpieczną przystań znalazło w nim 276 dzieci.

Odpowiedzialność Społeczna Biznesu jest jednym z głównych założeń misji DHL Global Forwarding. Firma łączy działalność biznesową z działalnością prospołeczną i prośrodowiskową, współpracując m.in. z Polską Akcją Humanitarną przy programie Pajacyk.

(źr. DHL Global Forwarding)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.