Dodaj ogłoszenie o pracy


GLS wdrożył dodatkowe narzędzie dla odbiorców przesyłek

Dostawca usług kurierskich  General Logistics Systems Poland Sp. z o.o. (GLS Poland) umożliwia odbiorcom przesyłek swobodne podejmowanie decyzji o trybie doręczenia – już w momencie nadania przesyłki, a także w trakcie jej transportu.

FlexDeliveryService to nowe narzędzie GLS, dzięki któremu odbiorca otrzymuje informację, o tym, że oczekiwana przez niego przesyłka jest już w drodze. Poza tym zostaje również powiadomiony o planowanym terminie jej doręczenia. Jeśli okaże się, że termin i miejsce dostawy kolidują z jego planami, odbiorca zyskuje możliwość zmiany trybu doręczenia paczki. Korzystanie z tej funkcji jest bezpłatną usługą.

GLS informuje odbiorcę przesyłki o przewidywanym terminie dostarczenia za pomocą wiadomości e-mail wysyłanej w momencie wprowadzenia jej danych do systemu. W większości przypadków wskazywany jest nie tylko dzień dostawy, ale również trzygodzinny przedział czasowy spodziewanej wizyty kuriera. Pomimo krótkich terminów dostawy na obszarze kraju (standardowo paczki docierają do adresatów następnego dnia roboczego), jeżeli Odbiorca obawia się, że w określonym terminie nie będzie dostępny pod wskazanym wcześniej adresem, może skorzystać z wielu opcji, aby  zmienić dyspozycje dotyczące doręczenia przesyłki.

Odbiorca przesyłki zyskuje również stały dostęp do informacji o statusie swojej przesyłki online, bez konieczności rejestracji. Aby zmienić opcję doręczenia paczki wystarczy jedno kliknięcie w link umieszczony w mailu powiadamiającym o wysyłce.

(źr. GLS)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.