Dodaj ogłoszenie o pracy


Kuehne + Nagel uruchamia usługi LCL z Korei Południowej do Europy

Kuehne + Nagel poszerza ofertę przewozu LCL (less-than-container-load) w związku z otwarciem nowego hub’u w Pusan w Południowej Korei. Hub będzie obsługiwał przesyłki kontenerów chłodni z Europy do Australii oraz transporty Eco-Cargo.
Kuehne + Nagel realizuje wysyłki do ponad 100 państw. Firma poszerza  serwis, zgodnie z przyjętą strategią globalnego rozwoju kompleksowych usług LCL. Realizacja transportów wspomagana jest przez KN Login- internetowy system zarządzania łańcuchem dostaw, który umożliwia monitorowanie przesyłek.

Nowy hub LCL w Pusan
Aby sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu na usługi LCL w rejonie Azji Pacyficznej, Kuehne + Nagel uruchomił nowy hub w Pusan. Dla firmy jest to czwarty największy hub LCL w tym regionie po Szanghaju, Singapurze i Kolombo, który będzie obsługiwał 12 bezpośrednich kierunków. Nowe cotygodniowe połączenia będę kursowały na obszarze Azji Pacyficznej oraz  do Europy, Ameryki Północnej i Łacińskiej. Kuehne + Nagel będzie obsługiwać w sumie 430 cotygodniowych połączeń LCL w Azji Pacyficznej.

Położenie geograficzne nowego hub’u, pozwala na wykorzystanie efektu synergii, zwłaszcza dla bezpośrednich połączeń z Korei na kluczowe rynki Ameryki Łacińskiej. Firma uruchomiła nowy serwis drobnicowy kontenerów reefer z Europy do Australii. Towary pochodzą z całej Europy i są konsolidowane w oddziale Kuehne + Nagel w Rungis, we Francji, a następnie wysyłane bezpośrednio do Melbourne z portu Le Havre. Firma zapewnia rozwiązania logistyczne dla branży winiarskiej i cukierniczej (+15˚C), produktów chłodzonych (+4˚C) i produktów mrożonych (- 18˚C).

(źr. Kuehne + Nagel)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.